SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

AWR „Wprost” odwołuje prognozy finansowe

Zarząd należącej do Platformy Mediowej Point Group spółki AWR „Wprost” odwołał prognozy szacunkowych wyników finansowych na lata 2012-2013, podanych dwa lata temu. Wpływ na tę decyzję miał spadek przychodów z reklam oraz sprzedaży internetowej i egzemplarzowej.

Michał M. Lisiecki / fot. Maksymilian Rigamonti

Michał M. Lisiecki / fot. Maksymilian Rigamonti

- Odwołanie szacunków wyników finansowych AWR „Wprost” związane jest z wystąpieniem istotnej zmiany sytuacji makroekonomicznej stanowiącej podstawę sporządzenia przedmiotowych szacunków, a co za tym idzie wystąpieniem zmian przyjętych założeń, w szczególności poziomu przychodów z reklam, sprzedaży internetowej oraz sprzedaży egzemplarzowej.  Ponadto wpływ na decyzję zarządu AWR „Wprost” mają trwające obecnie prace nad weryfikacją budżetu za rok 2012 oraz proces budżetowania na lata 2013 i 2014, których zakończenie planowane jest w styczniu 2013 roku - czytamy w komunikacie PMPG.

Wpływ na końcowy kształt budżetu AWR „Wprost” będzie miała również umowa, którą PMPG zawarła 20 grudnia br. związku z planami wydania tygodnika opinii, którym pokieruje Paweł Lisicki. Tytuł ma zadebiutować na rynku w marcu 2013 roku, a wydawać go będzie zależna od PMPG spółka Orle Pióro (więcej na ten temat).

PMPG informuje, że aktualne prognozy finansowe dla AWR „Wprost” mogą się różnić przynajmniej o 10 proc. od tych podanych w 2010 roku, ale nie może podać przybliżonych danych „w związku z dynamicznymi zmianami zachodzącymi w otoczeniu gospodarczym AWR „Wprost”.

Podane w 2010 roku prognozy zakładały, że AWR „Wprost” w 2012 roku osiągnie 43,4 mln zł przychodów, a zysk brutto spółki wyniesie 3,1 mln zł. W 2013 roku liczby te miały wynosić odpowiednio 46,1 mln zł i 5,6 mln zł.

Platforma Mediowa Point Group jest m.in. wydawcą tygodnika "Wprost" i miesięcznika "Film", a także serwisów internetowych.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: AWR „Wprost” odwołuje prognozy finansowe

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl