SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

AWR „Wprost” odwołuje prognozy finansowe

Zarząd należącej do Platformy Mediowej Point Group spółki AWR „Wprost” odwołał prognozy szacunkowych wyników finansowych na lata 2012-2013, podanych dwa lata temu. Wpływ na tę decyzję miał spadek przychodów z reklam oraz sprzedaży internetowej i egzemplarzowej.

Michał M. Lisiecki / fot. Maksymilian Rigamonti

Michał M. Lisiecki / fot. Maksymilian Rigamonti

- Odwołanie szacunków wyników finansowych AWR „Wprost” związane jest z wystąpieniem istotnej zmiany sytuacji makroekonomicznej stanowiącej podstawę sporządzenia przedmiotowych szacunków, a co za tym idzie wystąpieniem zmian przyjętych założeń, w szczególności poziomu przychodów z reklam, sprzedaży internetowej oraz sprzedaży egzemplarzowej.  Ponadto wpływ na decyzję zarządu AWR „Wprost” mają trwające obecnie prace nad weryfikacją budżetu za rok 2012 oraz proces budżetowania na lata 2013 i 2014, których zakończenie planowane jest w styczniu 2013 roku - czytamy w komunikacie PMPG.

Wpływ na końcowy kształt budżetu AWR „Wprost” będzie miała również umowa, którą PMPG zawarła 20 grudnia br. związku z planami wydania tygodnika opinii, którym pokieruje Paweł Lisicki. Tytuł ma zadebiutować na rynku w marcu 2013 roku, a wydawać go będzie zależna od PMPG spółka Orle Pióro (więcej na ten temat).

PMPG informuje, że aktualne prognozy finansowe dla AWR „Wprost” mogą się różnić przynajmniej o 10 proc. od tych podanych w 2010 roku, ale nie może podać przybliżonych danych „w związku z dynamicznymi zmianami zachodzącymi w otoczeniu gospodarczym AWR „Wprost”.

Podane w 2010 roku prognozy zakładały, że AWR „Wprost” w 2012 roku osiągnie 43,4 mln zł przychodów, a zysk brutto spółki wyniesie 3,1 mln zł. W 2013 roku liczby te miały wynosić odpowiednio 46,1 mln zł i 5,6 mln zł.

Platforma Mediowa Point Group jest m.in. wydawcą tygodnika "Wprost" i miesięcznika "Film", a także serwisów internetowych.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: AWR „Wprost” odwołuje prognozy finansowe

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl