SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Axel Springer inwestuje 143 miliony euro w Purplebricks, brytyjską firmę z segmentu nieruchomości

Koncern Axel Springer wykupił mniejszościowe udziały w brytyjskiej spółce Purplebricks działającej na rynku handlu nieruchomościami. Wartość transakcji wynosi 143,3 miliona euro. W ramach umowy Andreas Wiele, prezes segmentu Classifieds Media w Axel Springer znajdzie się w zarządzie Purplebricks.

Article

Purplebricks działa na brytyjskim rynku od 2014 r., spółka zajmuje się obsługą transakcji na rynku nieruchomości. Od 2015 r. firma jest obecna na giełdzie w Londynie, a jej obecna wartość rynkowa jest wyceniana na 995 mln euro.

Teraz w komunikacie poinformowano, że niemiecki koncern prasowy Axel Springer wykupi 11,5 proc. udziałów Purplebricks za kwotę 143,3 mln euro. W ramach umowy Andreas Wiele, prezes segmentu Classifieds Media w Axel Springer znajdzie się w zarządzie Purplebricks.

- Purplebricks zbudowała wysoce innowacyjną platformę technologiczną przeznaczoną do obsługi rynku nieruchomości i obecnie jest niekwestionowanym liderem w Wielkiej Brytanii - podkreśla Andreas Wiele. - Wykupienie mniejszościowych udziałów w firmie daje nam możliwość uczestniczenia w rozwoju ciekawego modelu biznesowego na nowym dla nas segmencie.

Finalizacja transakcji przejęcia udziałów Purplebricks przez Axel Springer jest oczekiwana w połowie kwietnia br. Obecny zakup to ostatnio nie jedyna inwestycja Axel Springer. W lutym br. koncern stał się udziałowcem firmy Magic Leap zajmującej się rozwojem technologii rozszerzonej rzeczywistości. Wydawca zamierza wykorzystać rozwiązania AR do publikowania swoich autorskich treści.

W ciągu pierwszych 9 miesięcy 2017 r. Axel Springer zanotował wzrost przychodów o 7 procent, a zysk przed opodatkowaniem zamknął się kwotą ponad 473 milionów euro. Z górą 70 procent przychodów wygenerował u wydawcy segment cyfrowy.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Axel Springer inwestuje 143 miliony euro w Purplebricks, brytyjską firmę z segmentu nieruchomości

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl