SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Prezes Axel Springer do pracowników: możecie odejść, jeśli nie chcecie izraelskiej flagi na siedzibie firmy

Niemiecki wydawca Axel Springer, który jest właścicielem kilku izraelskich stron internetowych, powiedział w zeszłym tygodniu pracownikom, że mogą odejść, jeśli sprzeciwiają się izraelskiej fladze na siedzibie firmy - podaje we wtorek portal Times of Israel.

Mathias Döpfner, prezes Axel SpringerArticle

Oto rada od czołowego szefa wydawnictwa w Niemczech dla pracowników, którzy skarżyli się na jego decyzję o wywieszeniu izraelskiej flagi na siedzibie firmy: Znajdźcie inne miejsce do pracy - podała Żydowska Agencja Telegraficzna (JTA).

Prezes Axel Springer przeciwny antysemityzmowi

Prezes Axel Springer Mathias Doepfner tłumaczy, że gest ten to sprzeciw wobec antysemityzmu. Sam menadżer określa się jako nieżydowskiego syjonistę.

"Uważam, i jestem przy tym z wami bardzo szczery, że osoba, która ma problem z tym, że izraelska flaga została podniesiona tutaj na tydzień, po antysemickich demonstracjach, powinna poszukać nowej pracy" – powiedział Doepfner w zeszłym tygodniu na wideokonferencji z tysiącami swoich pracowników na całym świecie.

Flagę podniesiono w maju, gdy radykalna organizacja palestyńska Hamas i siły Izraela wymieniały ogień przez 11 dni, co spowodowało ponad 250 ofiar śmiertelnych, głównie po stronie palestyńskiej. Wiele protestów przeciwko Izraelowi w Europie i poza nią zawierało podżeganie przeciwko Żydom i Izraelowi; w związku z protestami w Europie i USA doszło do kilku aktów przemocy.

Axel Springer jest właścicielem kilku izraelskich stron internetowych, w tym Yad2 z oferrtami nieruchomości – podaje Times of Israel. Na swojej stronie internetowej niemiecki wydawca wymienia pięć "Zasad i wartości". Druga z nich głosi: "Wspieramy naród żydowski i prawo do istnienia państwa Izrael".

Pierwsza zasada mówi o "staniu w obronie wolności, rządów prawa, demokracji i zjednoczonej Europy", a następnie czytamy o "wsparciu dla sojuszu transatlantyckiego między Stanami Zjednoczonymi i Europą; zaangażowaniu w wolną i społeczną gospodarkę rynkową oraz odrzuceniu ekstremizmu politycznego i religijnego oraz wszelkiego rodzaju rasizmu i dyskryminacji seksualnej".

Dołącz do dyskusji: Prezes Axel Springer do pracowników: możecie odejść, jeśli nie chcecie izraelskiej flagi na siedzibie firmy

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Tewe
A co dla nich przeszkadza ta flaga? To ładny flaga jest!
odpowiedź
User
adam
I to jest słuszna podejscie. Ta flaga to jest symbol, to wyraz pewnych wartosci, to jest dziedzictwo, to sa piniadze, dla nas, dla was, dla wszystkich. Komu to przeszkadza, a dlaczego?
odpowiedź
User
Katarzyna
"gest ten to sprzeciw wobec antysemityzmu"... Och Wirtualne Media i to Wasze dziennikarstwo + wzorowa korekta... Otóż poprawnie brzmi "wobec antysemityzmowi". Kiedy to słabe dziennikarstwo się zmieni?
odpowiedź