SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Bądź mądry przed szkodą i ubezpiecz swój dom

Każdy powinien pomyśleć o ubezpieczeniu domu lub mieszkania. Nie ma co ryzykować i czekać, aż nieprzewidziane zjawiska pogodowe spowodują duże szkody, wpędzając nas w finansowe tarapaty. Jakie są zalety ubezpieczenia nieruchomości? Przede wszystkim, chroni ono nasze mienie w zakresie, na jaki sami się zdecydujemy. W razie gwałtownych, nieprzewidzianych zdarzeń pozwala otrzymać pieniądze potrzebne na naprawy czy odbudowę zniszczeń. Niebezpiecznych i nieprzewidywalnych sytuacji jest tak wiele, że warto zainteresować się polisą all risk w LINK4.

fot. Link4fot. Link4

Zdążyć przed szkodą

Coraz częściej otrzymujemy SMS-em alerty z ostrzeżeniem o prognozowanych groźnych zjawiskach pogodowych. Oczywiście, możemy starać się zabezpieczyć nasz dobytek, ale w konfrontacji z ekstremalnym żywiołem jesteśmy praktycznie bez szans. Szkody spowodowane przez gwałtowne zjawiska atmosferyczne, takie jak: powódź, huragan, uderzenie pioruna czy grad, mogą być naprawdę ogromne i bardzo kosztowne.

Przekonał się o tym pan Andrzej (57 l.) spod Rzeszowa. Kilka lat temu trąba powietrzna przeszła przez jego miejscowość, zrywając dach domu. — Wszystko trwało zaledwie  kilka sekund i zamiast stropu mieliśmy nad głową gołe niebo. Dom był nowy, wybudowany według nowoczesnych technologii. Byłem przekonany, że jest odporny na takie zdarzenia i nie pomyślałem na czas o ubezpieczeniu. Szybko okazało się, jak bardzo się myliłem. Musieliśmy wziąć kredyt, aby go odbudować i na nowo wyposażyć, bo ulewa dodatkowo wszystko nam zalała — wspomina.

Teraz ma głowę o wiele spokojniejszą. Nie martwi się prognozami synoptyków. Może też bez obaw wyjechać na wakacje, bez niepokoju o swój dobytek.

— Spokojny sen zapewnia mi dobre ubezpieczenie — przekonuje właściciel. — Wybrałem polisę all risk w LINK4, bo obejmuje bardzo szeroki zakres ryzyka i nie muszę się martwić, czy dane zdarzenie podlega ochronie. Ta polisa zabezpiecza mnie nawet przed szkodami wyrządzonymi przez dzikie zwierzęta. Dla mnie to ważne, bo mieszkamy blisko lasu i w całej miejscowości mamy duży problem z dzikami, które potrafią mocno napsocić — zaznacza.

All risk, czyli od wszelkiego ryzyka

Ubezpieczenie domu lub mieszkania w LINK4 od wszelkiego ryzyka obejmuje nie tylko ściany, ale również to, co jest wewnątrz budynku. Chroni przed skutkami bardzo wielu zdarzeń losowych: uderzenia piorunów, silnego wiatru, powodzi, ale również zniszczeń spowodowanych naporem śniegu, lawiną czy zapadnięciem ziemi. Nie zostaniemy też bez pomocy w przypadku pożaru, zalania mieszkania przez sąsiada lub awarii urządzeń spowodowanych przepięciem.

Ubezpieczenie domu i mieszkania w LINK4 od wszelkiego ryzyka to także ochrona przed skutkami działania wandali. Jeśli np. ktoś złośliwie pomaże nam elewację domu graffiti albo spowoduje inne uszkodzenia, dostaniemy pieniądze z polisy mieszkaniowej na usunięcie szkód.

Ubezpieczenie gwarantuje też dodatkowo, np. opłacenie akcji ratowniczej, sfinansowanie pobytu w lokalu zastępczym, jeśli jest to konieczne lub sprzątanie pozostałości po szkodzie.

Ile kosztuje ubezpieczenie all risk w LINK4?

Wysokość składki jest uzależniona od wielu czynników i obliczana indywidualnie. Zależy m.in. od wielkości, wieku oraz usytuowania danej nieruchomości.

Na stronie internetowej www.link4.pl dostępny jest kalkulator, który intuicyjnie prowadzi użytkownika przez poszczególne warianty ubezpieczenia, na bieżąco wyliczając koszt całkowity polisy. Można też skontaktować się telefonicznie pod numerem 22 4444444 z konsultantami lub umówić bezpośrednie spotkanie z agentem, który doradzi nam optymalny wariant ubezpieczenia domu lub mieszkania. Więcej informacji, w tym wszystkie limity i ograniczenia, znajdziemy w OWU na stronie link4.pl.

Materiał powstał przy współpracy z Grupą PZU.

Advertisement

 

Dołącz do dyskusji: Bądź mądry przed szkodą i ubezpiecz swój dom

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl