SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Bank BGŻ potrzebuje dokapitalizowania

Bank BGŻ ocenia, że aby osiągnąć współczynnik wypłacalności na poziomie 12%, musi uzyskać dokapitalizowanie, poinformował bank w raporcie półrocznym. W I poł. tego roku dokonał przeglądu i aktualizacji strategii na lata 2010-2014 oraz jej wydłużenia do roku 2016.

Bank BGŻ potrzebuje dokapitalizowania

"Strategia zakłada również niezbędne dokapitalizowanie banku, w efekcie którego osiągnięty zostanie docelowy współczynnik wypłacalności na poziomie 12%. Zarówno zarząd, jak i akcjonariusze banku, są przekonani o długoterminowym potencjale rynku bankowego w Polsce i będą kontynuować swoje zaangażowanie w przyszły rozwój BGŻ SA" - podano w raporcie.

Współczynnik wypłacalności spadł do 9,5% na koniec czerwca 2012 wobec 11,3% rok wcześniej, tym samym przekraczając poziom strategicznego minimum grupy (10%).

Bank poinformował, że dokonał przeglądu strategii na lata 2012-2014 i przedłużył czas jej realizacji do 2016 r.

Zgodnie ze strategią, BGŻ będzie nadal rozwijać się jako bank uniwersalny specjalizujący się w obsłudze sektora rolno-spożywczego.

"Z perspektywy klienta, BGŻ chce być bankiem budującym trwałe relacje, postrzeganym jako odpowiedzialny partner i zaangażowanym w lokalne społeczności definiowane jako ośrodki z 20-150 tys. mieszkańców" - podano także.

BGŻ będzie koncentrował się również na dalszym wzroście działalności w zakresie obsługi małych i średnich oraz mikro-przedsiębiorstw na rynkach lokalnych.

"Bank będzie kontynuował rozwój sieci placówek, chociaż będzie on ograniczony w porównaniu z poprzednimi latami i prowadzony w średniej wielkości miastach, w których BGŻ jest już obecny i cieszy się mocną pozycją" - podano także.

Na koniec czerwca 2012 r. bank dysponował 396 placówkami, z tego 119 stanowiły oddziały operacyjne, a 277 oddziały podległe. Sieć oddziałów uzupełniało 16 kas zewnętrznych obsługujących transakcje gotówkowe i 7 centrów korporacyjnych obsługujących duże przedsiębiorstwa.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Bank BGŻ potrzebuje dokapitalizowania

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl