SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Bank BPH ma linię kredytową od spółki z grupy GE o wartości 11,1 mld zł

Bank BPH zawarł umowę z amerykańską spółką GE Capital International Holding Corporation umowę o ośmioletnią linię kredytową w wysokości 11,10 mld zł na finansowanie działalności podstawowej, podał bank w komunikacie. GECIHC i BPH należą do Grupy General Electric Company.

"Na mocy tej umowy GECIHC postawi do dyspozycji banku środki w wysokości 11.100.000.000 zł w formie linii kredytowej z przeznaczeniem na finansowanie działalności podstawowej banku w kolejnych latach. Umowa jest zawarta na okres 8 lat z możliwością przedłużenia na następny okres. Oprocentowanie środków oparte jest na stopie WIBOR i powiększonej o marżę" - głosi komunikat.

Łączne zaangażowanie Banku BPH wobec GECIHC na dzień 22 grudnia 2009 wynosi 14.227 mln zł, podano także.

W poniedziałek Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) wydała zgodę na połączenie Banku BPH i GE Money Banku. Prezes BPH Józef Wancer podtrzymał, że połączenie prawne zostanie sfinalizowane do końca tego roku.

Wancer zapowiadał wcześniej, że wyniki za IV kwartał i cały 2009 r. z pewnością będą dodatnie, gdyż obejmować będą wyniki GE Money Banku. Bank BPH zakończył trzeci kwartał zyskiem netto wysokości 22,3 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Bank BPH ma linię kredytową od spółki z grupy GE o wartości 11,1 mld zł

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl