SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Bank Gospodarstwa Krajowego wybiera agencję reklamową, budżet 5 mln zł netto

Bank Gospodarstwa Krajowego rozpoczął przetarg na wybór agencji reklamowej wspierającej działania promocyjne, w tym reklamowe BGK. Będzie z nią pracować przez 2 lata. Budżet wynosi 5 mln zł netto.

Article

Wybrana w przetargu agencja zajmie się kompleksową obsługą przy tworzeniu strategii reklamowych offline i online dla Banku Gospodarstwa Krajowego oraz poszczególnych programów i projektów finansowanych ze środków unijnych i krajowych, o charakterze pro-sprzedażowym, wizerunkowym, informacyjnym, edukacyjnym. Będzie odpowiadać za kompleksową obsługę ATL, BTL oraz digital, a także inne działania.

BGK podzielił przedmiot przetargu na zamówienie podstawowe oraz zamówienie objęte prawem opcji.

Zamówienie podstawowe  obejmuje współpracę w okresie 12 miesięcy od dnia zawarcia lub do wyczerpania środków. Wynagrodzenie agencji nie może przekroczyć 2 mln zł netto (bez VAT).

Zamówienie objęte prawem opcji oznacza możliwość przedłużenia umowy na kolejne 12 miesięcy (po upływie okresu 12 miesięcy do czasu wyczerpania budżetu objętego przedmiotową umową) oraz możliwość zlecenia agencji zamówień na maksymalną kwotę 3 mln zł netto.

O wyborze agencji zdecydują: kryterium jakości - strategia działań komunikacyjnych budujących wizerunek banku (waga: 60), obsługa zamawiającego (waga: 10), nagrody lub nominacje w konkursach ogólnopolskich lub międzynarodowych (zdobytych przez agencję/oddziały zlokalizowane na terenie Polski) zdobyte w ciągu 4 ostatnich lat (waga: 5), doświadczenie strategic plannera w pracy dla branż związanych z finansami, ze szczególnym ukierunkowaniem na fintech (waga: 5) oraz cena (waga 20). Przetarg trwa do 11 marca br.

BGK prowadził przetarg na obsługę reklamową wiosną 2020 roku, ale ostatecznie unieważnił go z powodu pandemii COVID-19.

Z kolei w czerwcu 2020 roku BGK rozstrzygnął przetarg na obsługę mediową wybierając do współpracy Media Group. Umowę podpisano na rok.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Bank Gospodarstwa Krajowego wybiera agencję reklamową, budżet 5 mln zł netto

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl