SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Bank Handlowy chce podwoić liczbę użytkowników bankowości internetowej

Bank Handlowy będzie koncentrował się na rozwoju cross-sellingu, a w ciągu 3 lat chce podwoić liczbę użytkowników bankowości internetowej do 1,03 mln. Nowa strategia ma przełożyć się pozytywnie na wskaźniki efektywności - zwrot z kapitałów ma wzrosnąć powyżej 20%, a wskaźnik kosztów do dochodów spaść poniżej 50% na koniec 2012 r., poinformował prezes zarządu Sławomir Sikora.

Bank Handlowy chce podwoić liczbę użytkowników bankowości internetowej

"Silna pozycja kapitałowa i płynnościowa banku oraz globalny zasięg stwarzają szansę, abyśmy w pełni wykorzystali pozycję rynkową. Zmieniamy nasze podejście i chcemy postawić na wieloproduktową i trwałą współpracę z klientami"- powiedział Sikora na konferencji prasowej w czwartek.

Bank dokonał nowej segmentacji klientów i liczy, że dzięki dopasowaniu produktów, rozwojowi sieci i nowemu systemowi motywacyjnemu dla doradców zwiększy sprzedaż na jednego klienta.

"Ponad 50% klientów współpracuje z nami w oparciu o jeden produkt, w detalu jest to 66%. Chcemy tych klientów, których znamy zaprosić do szerszej współpracy. Stawiamy na cross-sell"- powiedział Sikora. Dodał, że bank nie rezygnuje jednak z pozyskiwania nowych klientów.

Sprzedaż produktów na jednego klienta korporacyjnego wynosi obecnie 2,4, a w detalu jest to niewiele powyżej 1 produktu.

Sikora podkreślił, że dzięki nowej strategii Bank Handlowy chce poprawić wskaźniki efektywności.

"Chcemy, aby w 2012 ROE było powyżej 20% wobec 8% po trzech kwartałach i 8,8% w sektorze. To jest cel ambitny, ale dzięki nowej strategii jesteśmy w stanie to osiągnąć"- powiedział Sikora.

Wskaźnik kosztów do dochodów (C/I) ma spaść poniżej 50% wobec 57% na koniec III kw.,a zwrot z aktywów ma być wyższy niż 2,5% w porównaniu z 1% na koniec września 2009 r.

Zgodnie z nową strategią bank planuje zintegrowanie bankowości tradycyjnej z telefoniczną i biznesową. Jeszcze w tym roku zaoferuje bankowość mobilną.

Handlowy stawia także na rozwój punktów obsługi, ale nie będzie ograniczał się do oddziałów i filii. Obecnie działają 181 placówki.

"Zmienimy nasz sposób obecności, zwiększymy 10- krotnie punkty dostępu do banku. To będą standy, ATM i partnerskie punkty usługi. Będziemy wraz partnerami rozwijać sieć tak, aby w ciągu kilku lat tych punktów było 3 tysiące"- powiedział prezes.

W ciągu trzech lat bank chce podwoić liczbę użytkowników bankowości przez internet do 1.030 tys. wobec 557 tys. na koniec 2009 r.

Obecnie Bank Handlowy ma powyżej 1 mln klientów indywidualnych i ponad 20 tys. klientów korporacyjnych.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Bank Handlowy chce podwoić liczbę użytkowników bankowości internetowej

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl