SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Nowy token do transakcji elektronicznych Banku Millenium, będą z niego korzystać przedsiębiorcy

Bank Millenium udostępnił klientom z segmentu przedsiębiorstw nowe narzędzie do autoryzacji transakcji. To token z czytnikiem oparty na autorskiej technologii Cronto firmy OneSpan.

Article

Token to intuicyjne urządzenie służące do logowania i autoryzowania transakcji w serwisie bankowości internetowej Millenet. Umożliwia weryfikację i bezpieczne zatwierdzanie transakcji w dowolnym miejscu i czasie. Technologia Cronto wykorzystuje rozwiązanie w postaci graficznego kryptogramu, składającego się z matrycy kolorowych kropek wyświetlanych na ekranie komputera. Generowany w serwisie bankowości internetowej kod graficzny sczytywany jest z ekranu komputera za pomocą tokena.

Urządzenie działa w trybie offline, bez dostępu do sieci. - Firmy z segmentu bankowości korporacyjnej korzystają z takich narzędzi dziesiątki razy dziennie, dlatego wygoda, łatwość obsługi i najwyższy poziom bezpieczeństwa są niezwykle ważne dla nich i dla nas. Podjęliśmy decyzję o wyborze rozwiązania OneSpan wspólnie z naszymi klientami korporacyjnymi. Przyjrzeliśmy się różnym rodzajom rozwiązań dostępnych na rynku i sprawdziliśmy, które spełniają nasze wymagania dotyczące takich narzędzi. Zaprezentowaliśmy wyselekcjonowane urządzenia wybranym klientom, aby mogli wyrazić swoją opinię. Na podstawie opinii klientów wybraliśmy to konkretne rozwiązanie - mówi Halina Karpińska, dyrektor departamentu bankowości elektronicznej w Banku Millennium.

Technologia Cronto jest zgodna z zasadą WYSIWYS (What You See Is What You Sign - „podpisujesz to, co widzisz”), umożliwiając klientowi zweryfikowanie takich danych transakcji, jak kwota i numer rachunku przed jej zatwierdzeniem. Dodatkowym zabezpieczeniem urządzenia jest kod PIN, nadawany indywidualnie przez każdego użytkownika.

Nowa wersja platformy bankowości elektronicznej Millenet została udostępniona w maju br.

Na koniec września br. Bank Millennium miał nieco ponad 2 mln aktywnych klientów detalicznych (bez uwzględnienia eurobanku), o 245 tys. więcej niż rok wcześniej. Liczba użytkowników bankowości elektronicznej wzrosła w skali roku o 20 proc. do 1,6 mln, a użytkowników aplikacji mobilnej i mobilnego Millenet - o 34 proc. do 1,2 mln.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nowy token do transakcji elektronicznych Banku Millenium, będą z niego korzystać przedsiębiorcy

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl