SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Bank Pekao nagrodzony za bankowość prywatną

W tegorocznej edycji konkursu World's Best Private Banks Awards Bank Pekao otrzymał nagrodę dla najlepszej bankowości prywatnej w Polsce.

Konkurs World's Best Private Banks jest organizowany przez magazyn „Global Finance” przy udziale kadry kierowniczej i znawców branży bankowej. Wyniki są oparte na niezależnych badaniach oraz informacjach z wpisów przesłanych przez banki do oceny szeregu czynników obiektywnych i subiektywnych. Tegoroczne wyniki opierały się na analizach zrealizowanych od lipca ub.r. do czerwca br.

- Jeśli chodzi o bankowość prywatną, właściciele firm i kadra kierownicza najwyższego szczebla sektora finansowego to wyrafinowani i kompetentni klienci, zorientowani w trendach ekonomicznych i finansowych, ale mający fantastycznie szeroki wachlarz potrzeb - komentuje Joseph Giarraputo, założyciel i dyrektor redakcyjny „Global Finance”.

W konkursie nagradzane są banki, które najlepiej zaspokajają potrzeby zamożnych osób, dążących do zwiększenia, zachowania i przekazania swojego majątku.

- Nagroda dla najlepszej bankowości prywatnej w ramach ósmej edycji konkursu World’s Best Private Banks Awards 2023 potwierdza, że zmierzamy w dobrym kierunku. W tym roku obchodzimy 25 lat Private Banking. Nasze długoletnie relacje z klientami, oparte na zaufaniu i bardzo wysokiej jakości obsługi, obecnie procentują - podkreśla Jarosław Fuchs odpowiedzialny w Banku Pekao za pion bankowości prywatnej i produktów inwestycyjnych.

- Ale nagroda ta potwierdza również, że nasi klienci mają dostęp do najszerszej oferty inwestycyjnej w Polsce, opartej na produktach z rynków praktycznie na całym świecie, poszerzona m.in. w ostatnim czasie o obligacje Skarbu Państwa. Nieustannie się rozwijamy, szukamy nowych rynków i możliwości inwestycyjnych dla naszych klientów, również tych niestandardowych opartych o technologie blockchain, czego przykładem jest projekt Unique czy wejście do świata metaverse - dodaje Jarosław Fuchs.

Bank Pekao jest drugim po PKO BP największym bankiem na polskim rynku. W czterech kwartałach zakończonych we wrześniu br. zanotował w ujęciu skonsolidowanym 6,63 mld zł wyniku odsetkowego, 2,83 mld zł wyniku z prowizji i 1,53 mld zł zysku netto.

Dołącz do dyskusji: Bank Pekao nagrodzony za bankowość prywatną

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl