SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Bank Pekao SA wymieni 3 mln kart na karty z mikroprocesorem do końca maja 2011

Bank Pekao SA zakończy proces wymiany kart płatniczych na karty w technologii EMV z mikroprocesorem do końca maja 2011 r. Sprzedaż kredytów hipotecznych w IV kw. jest dobra, bank rozważa też poszerzenie sieci dystrybucji, poinformował w czwartek wiceprezes Grzegorz Piwowar, odpowiedzialny za pion detaliczny.

Bank Pekao SA wymieni 3 mln kart na karty z mikroprocesorem do końca maja 2011

Dotychczas bank wymienił na chipowe ponad 2 mln kart, a proces zapoczątkowany w listopadzie 2009 r. zakończy się w połowie przyszłego roku i obejmie 3 mln kart. 

„Dotychczas średnio wymienialiśmy 400 tys. kart miesięcznie, teraz chcemy trochę przyspieszyć. Ważne jest to, że do końca tego roku wszystkie nasze bankomaty będą dostosowane do standardów EMV"- powiedział Piwowar dziennikarzom.

W połowie grudnia bank wprowadzi nowe karty debetowe - zbliżeniowe MasterCard Debit, które umożliwiają realizację transakcji zbliżeniowych, usługi cash-back oraz płatności przez internetowe.

Piwowar poinformował, że sprzedaż złotowych kredytów hipotecznych dynamicznie rośnie.

„Patrząc na kierunek w III kwartale kontynuujemy pozytywny trend i sprzedaż nam rośnie. Cały 2010 rok jest rokiem koncentracji na tym produkcie"- zaznaczył wiceprezes.

W raporcie za III kw. bank podał, że w sprzedaż  kredytów hipotecznych wzrosła o 26,0% w porównaniu z II kw. i  o 98,2% wobec I kw. tego roku. W II kw. sprzedaż ta wyniosła 1,12 mld zł.

Piwowar powiedział, że udział Banku Pekao SA w nowej sprzedaży kredytów hipotecznych wyniósł 17,0% we wrześniu, podczas gdy w grudniu 2009 r. sięgał on 8,4%.

Zgodnie z zapowiedzią wiceprezesa Luigiego Lovaglio z sierpnia, na koniec tego roku udział Pekao SA w nowej produkcji kredytów hipotecznych ma sięgnąć co najmniej 15%.

Bank rozważa także poszerzenie sieci dystrybucji. „Jesteśmy w trakcie analizy poszczególnych miejsc w kraju. Identyfikujemy plany rozwoju w poszczególnych miastach" - powiedział Piwowar.

Obecnie liczba oddziałów Pekao SA sięga 1016 punktów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Bank Pekao SA wymieni 3 mln kart na karty z mikroprocesorem do końca maja 2011

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl