SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Bank Pekao wprowadza ułatwienia dla kredytobiorców

Bank Pekao w związku z sytuacją epidemiczną w naszym kraju proponuje czasowe ułatwienia w spłacie zobowiązań dla klientów indywidualnych i przedsiębiorców.

Article

W Banku Pekao możliwe jest odroczenie spłaty rat kapitałowo-odsetkowych lub odsetkowych przez okres do 3 miesięcy. Automatycznie o ten sam czas zostanie wydłużony łączny okres spłaty zobowiązania. Zawieszenie spłaty dotyczy zarówno umów kredytowych, jak i leasingowych oraz faktoringowych.

Klienci Banku Pekao posiadający kończące się w najbliższych miesiącach linie kredytowe mogą liczyć na ich odnowienie na okres do 6 miesięcy w sposób uproszczony. Bank nie będzie pobierał dodatkowych opłat czy prowizji za przyjęcie i rozpatrzenie wniosków dotyczących zawieszenia spłat, a składanie stosownych próśb może odbywać się zdalnie.

Pekao upraszcza jednocześnie i dostosowuje do bieżącej sytuacji swoje procedury kredytowe i operacyjne, aby ułatwić firmom dostęp do finansowania. Jak czytamy w komunikacie prasowym, bank "dostosuje procesy dla przedsiębiorców tak, aby mogli oni maksymalnie wykorzystać wsparcie w ramach programów państwowych, takich jak gwarancje de minimis".

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, Bank Pekao podjął decyzję o wstrzymaniu zwolnień grupowych, które miały objąć do 1,2 tys. pracowników.

Banki zawieszają spłaty kredytów

W środę Związek Banków Polskich poinformował, że w związku z epidemią koronawirusa zrzeszone w nim banki m.in. pozwolą zawiesić na trzy miesiące spłaty rat kapitałowo-odsetkowych od wszystkich rodzajów kredytów. Ponadto dostarczą do punktów sprzedaży kilkadziesiąt tys. terminali płatniczych oraz w krótkim czasie doprowadzą do podwyższenia do 100 zł limitu płatności zbliżeniowych.

Z kolei mBank od poniedziałku pozwala zawiesić spłatę kredytów aż na sześć miesięcy. Opcja dotyczy klientów indywidualnych oraz małych i średnich firm, obejmuje wszystkie typy kredytów, m. in. gotówkowych, hipotecznych czy firmowych.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Bank Pekao wprowadza ułatwienia dla kredytobiorców

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl