SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Bank Pocztowy: IPO w II połowie 2011 r.

Bank Pocztowy podtrzymuje plany przeprowadzenia pierwotnej oferty publicznej w II półroczu 2011 roku i pozyskania ok. 300 mln zł, poinformował agencję ISB prezes banku Tomasz Bogus w poniedziałek. Prezes zapewnił też, że najpóźniej do końca roku zostanie wybrany doradca prywatyzacyjny.

Bank Pocztowy: IPO w II połowie 2011 r.

"Szczegółowy harmonogram IPO zostanie opracowany, gdy wybierzemy doradcę, ale aktualna jest nadal II połowa 2011 r. Podtrzymujemy także, że chcemy pozyskać ok. 300 mln zł" - powiedział Bogus ISB.

Prezes dodał, że doradca zostanie wybrany do końca bieżącego roku i wówczas prace nad upublicznieniem banku nabiorą tempa. Nie chciał natomiast wypowiadać się na temat losów 25-proc. pakietu akcji Banku Pocztowego należącego do PKO BP.

O giełdowych planach Banku Pocztowego informowano już pod koniec ubiegłego roku, podając jako termin ewentualnego debiutu rok 2011, co później potwierdzono w połowie tego roku.

Potrzeba dokapitakizowania wynika z chęci dynamicznego rozwoju banku, który zakłada potrojenie liczby klientów detalicznych w ciągu czterech lat i posiadanie bazy klientów detalicznych na poziomie 1,5 mln w 2013.

Głównym akcjonariuszem Banku Pocztowego są Poczta Polska, do której należy 75% minus jedna akcja oraz PKO BP, który posiada 25% plus jedną akcję.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Bank Pocztowy: IPO w II połowie 2011 r.

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
bdgtfbt8
oceniaj banki i usługi bankowe:

http://ocena-banku.blogspot.com

http://ocena-kredytu.blogspot.com
8 8
odpowiedź