SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Banki zatrudnią 7,5 tys. nowych pracowników

Banki planują zatrudnić ponad 7,5 tys. pracowników w 2007 roku, a zakładane na ten rok zwolnienia obejmą nieco ponad 2 tys. osób.

Wynika z badania przeprowadzonego przez Związek Banków Polskich (ZBP) wśród 31 banków, zatrudniających ponad 50% pracowników sektora bankowego.

Spośród grupy 7,5 tys. osób, ponad 5 tys. pracowników znajdzie zatrudnienie w oddziałach, a pozostałe 2,5 tys. - w centrali.

"Według deklaracji badanych banków w 2007 roku planują zwiększyć zatrudnienie o 8,5% w stosunku do obecnie pracujących pracowników. W tym samym czasie zatrudnienie zostanie zredukowane o 2,5% stanu obecnego" - czytamy w raporcie.
 
Zwiększanie zatrudnienia przez banki związane jest m.in. z rozwojem sieci placówek oraz rozszerzającą się ofertą produktów i usług.

Z planów i deklaracji ankietowanych przez ZBP banków wynika, że w niedługim czasie powstanie ponad 1,7 tys. nowych oddziałów, w tym kiosków, oddziałów własnych oraz placówek franczyzowych.

W 2006 roku do pracy w bankach, które zostały objęte badaniem, przyjęto łącznie 13,5 tys. osób, czyli 15,5% wszystkich zatrudnionych w bankach. Rok wcześniej było to 10 tys. osób.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Banki zatrudnią 7,5 tys. nowych pracowników

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl