SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Bankier.pl liczy na dobry IV kw.

Portal finansowy Bankier.pl oczekuje dobrych wyników w IV kw. tego roku po tym, jak w okresie I-III kw. zrealizował 84% rocznej prognozy zysku netto, zakładającej wypracowanie 1,06 mln zł.

Podała spółka w komunikacie w piątek.

Zysk netto Bankiera miał w III kw. tego roku 304 tys. zł zysku netto wobec 82 tys. zł straty rok wcześniej. W okresie I-III kw. zysk wyniósł 888 tys. zł, czyli 84% podwyższonej w październiku prognozy, która zakłada obecnie wypracowanie 1,06 mln zł.

„Zarząd spółki oczekuje dobrych wyników również w czwartym kwartale, który ze względu na sezonowość jest zwykle pod względem przychodów najlepszym kwartałem w roku dla spółek mediowych, do których zalicza się Bankier.pl SA” – podano w komunikacie.

- Bardzo nas cieszą dobre wyniki trzeciego kwartału, który w naszej branży najczęściej jest słabszym okresem. Dynamicznie rosnące rynki reklamy i pośrednictwa finansowego pozwalają nam z optymizmem patrzyć w przyszłość. Szczególnie, że w czwartym kwartale spółki internetowe wypracowują znaczącą część rocznych przychodów. – powiedział prezes spółki Tomasz Jażdżyński.

Przychody spółki wzrosły w III kw. o 42% do 2,04 mln zł, zaś w okresie 9 miesięcy tego roku wyniosły 5,84 mln zł. W październiku Bankier.pl utrzymał prognozę tegorocznych przychodów na poziomie 9,01 mln zł.

W 2005 roku zysk netto wyniósł 343 tys. zł, zaś przychody – 6,21 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Bankier.pl liczy na dobry IV kw.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl