SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Bankier.pl podwaja przychody

Przychody za pierwsze 6 miesięcy roku były takie jak w całym 2004 i wyniosły ponad 3,2 mln zł, o 119% więcej niż w I półroczu roku ubiegłego.

Zysk EBITDA wortalu Bankier.pl wzrósł o 610% do poziomu 0,33 mln zł.

Wraz ze wzrostem najważniejszych wskaźników finansowych rośnie także popularność Bankier.pl. Dotychczas średnio w 2005 r. strony portalu finansowego odwiedzało ponad 530 tys. użytkowników miesięcznie (źródło: Megapanel PBI/Gemius, I-V.2005), podczas gdy w I półroczu 2004 było to 209 tys. użytkowników miesięcznie. Dla porównania liczba internautów w Polsce wzrosła w tym czasie jedynie o kilkanaście procent.

„Portal obchodził niedawno swoje piąte urodziny i z satysfakcją obserwujemy jak wieloletnia praca przynosi świetne owoce. Wyniki finansowe pierwszego półrocza pokazują, że Bankier kontynuuje podróż po ścieżce szybkiego wzrostu. Nie tylko stale się rozwija, ale dzieje się to coraz szybciej.” – mówi Piotr Wąsowski, prezes zarządu Bankier.pl S.A.

Jednocześnie stopniowo zmienia się struktura przychodów firmy, których głównym źródłem są pośrednictwo finansowe oraz reklama. Od dłuższego czasu systematycznie wzrasta udział przychodów z tytułu sprzedaży produktów i usług finansowych za pośrednictwem Bankier.pl, kosztem udziału reklamy. „Daje to firmie większą stabilność przychodów i niezależność od wahań na rynku reklamy internetowej” – komentuje Wąsowski.

Najwyższy wzrost Bankier odnotowuje w segmencie kredytów hipotecznych. Liczba osób wnioskujących za pośrednictwem portalu o kredyt wzrosła w przeciągu ostatniego roku kilkakrotnie do poziomu ponad 1000 osób miesięcznie. Dobre rezultaty i jeszcze lepsze perspektywy na przyszłość powodują, że już 35 wiodących instytucji finansowych oferuje swoje usługi w części transakcyjnej Bankier.pl - Centrum Finansowym. W I półroczu współpracę z portalem rozpoczęli m.in. BZ WBK, Citibank Handlowy, PZU S.A., Pioneer Pekao TFI, BPH Leasing czy BRE Leasing. Łączna wartość produktów finansowych uruchomionych za pośrednictwem Bankier.pl w I półroczu 2005 przekroczyła 50 mln zł.

Co ciekawe, pozycja Bankiera na rynku reklamy internetowej również się umacnia. Wg szacunków Bankier.pl za I półrocze 2005, portal zwiększył swój udział w rynku reklamy internetowej w Polsce z niecałych 2% w 2004 r. do ok. 2,6 % w I pół. 2005 - czytamy w  komunikacie firmy.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Bankier.pl podwaja przychody

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl