SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Bankier za 7,5 zł

Cena emisyjna akcji portalu finansowego Bankier.pl została ustalona na 7,5 zł.

Cena emisyjna znalazła się pośrodku przedziału cenowego wyznaczonego wcześniej na od 6 zł do 9 zł.

Oferta Bankier. pl obejmuje łącznie 3,35 mln akcji, w tym 1,5 mln akcji nowej emisji serii I, oferowanych przez spółkę oraz 1,85 mln walorów oferowanych przez dotychczasowych akcjonariuszy. Zapisy odbędą się w dniach 2-6 czerwca.

„Duże powodzenie book-building świadczy o tym, że inwestorzy doceniają zarówno nasz model biznesowy i umiejętność realizacji strategii, jak i perspektywy działalności w najbardziej atrakcyjnym segmencie rynku mediowego i finansowego” – mówi Tomasz Jażdżyński, prezes zarządu Bankier.pl. S.A. „Wierzymy, że również zakup akcji Bankier.pl na rynku wtórnym, będzie dobrą inwestycją.” – dodaje.

 „Ogromna większość deklaracji popytu inwestorów indywidualnych złożona została przy górnym  poziomie cenowym” – mówi Rafał Abratański, Wiceprezes DM IDMSA, Oferującego akcje, i jednocześnie Członek Rady Nadzorczej Bankier.pl. „Jednak zarówno Emitent, jak i dotychczasowi akcjonariusze, kierując się kryterium struktury akcjonariatu, podjęli decyzję o zaakceptowaniu niższej ceny, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom inwestorów instytucjonalnych.”

Po przeprowadzeniu oferty publicznej,udział dotychczasowych akcjonariuszy zmniejszy się do 52,88-74,49%, w zależności od liczby sprzedawanych przez nich akcji w ofercie. Udziałowcami Bankier.pl S.A. są obecnie: bmp AG/ CEEV GmbH (51,11%),MCI Management(38,36%)oraz DM IDMSA (9,99%).

Bankier.pl podawał wcześniej, że chce przeznaczyć 1,0 mln zł z uzyskanych środków na inwestycje w infrastrukturę i wyposażenie spółki, 2,5 mln zł – na inwestycje w budowę nowych serwisów, 8,8 mln zł – na przejęcia innych podmiotów, głównie internetowych. Proces inwestycyjny jest planowany do końca 2007 roku.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Bankier za 7,5 zł

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl