SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Barbara Bubula: duża ustawa medialna już gotowa, mała nowelizacja ma uspokoić sytuację

Sejm i Senat przyjęły właśnie nowelizację ustawy medialnej. W rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl posłanka PiS Barbara Bubula zapewnia, że projekt ustawy o mediach narodowych jest gotowy, a jego procedowanie poprzedzą konsultacje społeczne. - Potrzebujemy maksymalnie dwóch miesięcy żeby dokonać notyfikacji do Komisji Europejskiej i przeprowadzić konsultacje społeczne - wyjaśnia Bubula.

Article

W środę Sejm a wczoraj Senat przyjęły nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji, której projekt został zgłoszony przez grupę posłów PiS. Zakłada ona, że nowe zarządy i rady nadzorcze mediów publicznych (Telewizji Polskiej, Polskiego Radia i państwowych rozgłośni regionalnych) będzie powoływał i odwoływał jedynie minister skarbu państwa. Do tej pory członków rad nadzorczych powoływała Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, a Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Ministerstwo Skarbu Państwa wskazywały po jednym przedstawicielu.

Zarządy TVP i Polskiego Radia były wybierane w konkursach przez rady nadzorcze, przy czym rozstrzygnięcia musiała zaakceptować KRRiT. Nowelizacja znosi kadencyjność zarządów i rad nadzorczych mediów publicznych. Dyrektorów regionalnych oddziałów TVP będzie wybierać zarząd spółki, a nie jak dotychczas rada nadzorcza na wniosek zarządu.

Ustawa o zmianie ustawy o radiofonii i telewizji wchodzi w życie z chwilą opublikowania w Dzienniku Ustaw.

W rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl posłanka PiS Barbara Bubula, która pracowała nad nowelizacją oraz przygotowuje projekt ustawy o mediach narodowych, podtrzymuje wolę rządu dotycząca reformy w mediach publicznych. Termin jej wprowadzenia uzależnia od notyfikacji przepisów w Komisji Europejskiej oraz konsultacji społecznych. Możliwe, że PiS złoży w tej sprawie w Sejmie dwa osobne projekty ustaw.

Z posłanką Prawa i Sprawiedliwości Barbarą Bubulą, która pracowała nad projektem nowelizacji ustawy medialnej, rozmawiamy o zapowiadanej reformie mediów publicznych - cała rozmowa na drugiej stronie artykułu.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Barbara Bubula: duża ustawa medialna już gotowa, mała nowelizacja ma uspokoić sytuację

20 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
widz
A może na podstawie ustawy PO z 15 stycznia 2015 roku (o przekształcaniu jednoosobowych spółek Skarbu Państwa prowadzących działalność z wykorzystaniem dóbr kultury w państwowe instytucje kultury) przekształcić TVP ???
8 17
odpowiedź
User
Balsamo Astralli
Uspokoić sytuację? Co to za kpiny? Mała ustawa jest elementem zemsty Kaczyńskiego i skokiem na stołki oraz forsę. Zmiana przeprowadzana jest w bolszewickim stylu, bo ta władza nie lubi być krytykowana.
57 30
odpowiedź
User
Fest
Jak wygramy wybory, damy przegranym ŁUP-nia. Taka jest ta cała filozofia wyznawana przez WSZYSTKIE polityczne podmioty pejzażu medialnego w Polsce. Dajemy ŁUp- nia i bierzemy ŁUPY. Coś jeszcze do dodania? Do Siego Roku!
35 15
odpowiedź
User
Wiktor
Moim zdaniem dziennikarze rzetelnie przekazujący Polakom informacje powinni pozostać w TVP.
Dziennikarze PrOpagandziści i manipulatorzy powinni być jak najszybciej zwolnieni z TVP.
Trzeba skończyć z wybiórczym pokazywaniem w TVP tak zwanych autorytetów i ekspertów kojarzonych tylko z poprzednią władzą lub establishmentem III RP.
W TVP ma być pluralizm co do dziennikarzy i ekspertów.
W TVP powinni być pokazywani ludzie kultury, nauki, sztuki i showbiznesu z różnych opcji politycznych.
TVP powinna bronić polskiej racji stanu, kultury i religii chrześcijańskiej (Polacy w większości to katolicy ale też są Polacy o innych wyznaniach chrześcijańskich).
TVP powinna być tolerancyjna dla innych religii niż chrześcijaństwo oraz ateistów ale pod warunkiem że te religie i ateiści szanują religię chrześcijańską.
34 28
odpowiedź
User
Mateo
Zwolennicy PO, PSL, SLD tak głośno krytykujecie ustawę medialną PIS-u a jak wyglądała TVP za waszych rządów i co wy zrobiliście aby TVP reprezentowała wszystkie opcje polityczne będące w Sejmie, poza Sejmem oraz ludzi którzy nie głosują na żadne partie polityczne ??? Tych Polaków którzy olewają wszystkie partie jest prawie 50 % uprawnionych do głosowania.
W TVP przez 8 lat pracują dziennikarze, inni pracownicy związani z PO, PSL, SLD i tylko jeden Pospieszalski kojarzony z PIS-em.
Proszę mi powiedzieć ile osób pracuje w TVP nie należacych do żadnej partii ???
TVP powinna być dla wszystkich Polaków ponieważ za abonament RTV muszą płacić ludzie o różnych poglądach.
Z przykrością muszę stwierdzić że TVP od 1989 roku jest zawsze łupem partii politycznych wygrywających wybory.
Na razie dam PIS-owi kredyt zaufania i zobaczę jak będzie funkcjonować TVP za ich rządów.
Jeśli TVP stanie się tubą propagandową PIS-u tak jak to było za rządów PO-PSL a w przeszłości również za SLD, AWS i Unii Wolności to przestanę ją oglądać i będę popierał protesty przeciw władzy w TVP ale tych ludzi którzy nigdy nie rządzili w Polsce np. partia KUKIZ`15, KORWIN oraz innych ludzi bezpartyjnych.
27 30
odpowiedź