SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Bardzo dobre wyniki finansowe Grupy ComArch

Grupa ComArch rośnie w 1 kw. 2004 o ponad 80%

Przychody Grupy ComArch w pierwszym kwartale 2004 osiągnęły rekordową wartość ponad 66 mln zł, co stanowi wzrost o 83% w stosunku do analogicznego okresu w roku ubiegłym. Zysk operacyjny Grupy wyniósł prawie 5 mln zł i był wyższy niż pierwszym kwartale zeszłego roku ComArch 114%. Zysk netto Grupy również znacząco wzrósł i osiągając 3,3 mln zł. Osiągane wyniki Grupy ComArch to wynik coraz lepszych rezultatów osiąganych przez spółki zagraniczne ComArch, oraz konsekwentnej poprawy wyników i rozwoju krajowych spółek zależnych.

Osiągnięte rezultaty finansowe znacznie przekraczają prognozy Zarządu Spółki i w znacznym stopniu urealniają planowany na cały rok 2004 wzrost przychodów i zysków. Są one między innymi wynikiem coraz lepszych rezultatów osiąganych przez spółki zależne ComArch w Stanach Zjednoczonych, Niemczech i na Bliskim Wschodzie. W pierwszym kwartale 2004 ComArch podpisał umowy eksportowe na ponad 25 mln zł z operatorami telekomunikacyjnymi we Francji, Finlandii, Czarnogórze, Iranie i na Litwie. W ramach podpisanych umów ComArch wdroży własne systemy IT do rozliczania operatorów telekomunikacyjnych, oraz systemy do zarządzania sieciami telekomunikacyjnymi. Kilka kolejnych potencjalnych umów zagranicznych jest obecnie w fazie negocjacji.

W kraju na szczególną uwagę zasługują bardzo dobre wyniki sprzedaży spółki ComArch-CDN, która zajmuje się sprzedażą oprogramowania do zarządzania przedsiębiorstwami, oraz coraz lepsza sytuacja finansowa portalu Interia, który zajmuje się świadczeniem usług komunikacyjnych, informacyjnych, oraz usług dla społeczności internetowych. Interia planuje w najbliższym czasie uruchomienie pilotażowych wersji nowych usług szerokopasmowych. Stale również rosną również obroty i zyski należącej do Grupy ComArch platformy handlu elektronicznego NetBrokers.

Są to kolejne dobre wyniki ComArch po ogłoszonych niedawno wynikach jednostkowych spółki, które wzrosły o 47%. Osiągnięte rezultaty zarówno na poziomie jednostkowym jak i skonsolidowanym są związane również z pozytywnymi tendencjami w gospodarce oraz zwiększonemu poziomowi inwestycji i coraz lepszej sytuacji finansowej średnich i dużych przedsiębiorstw, które stanowią podstawową bazę klientów Spółki.

"Uważamy, że osiągnięte wyniki finansowe są bardzo dobre. To efekt właściwego budowania strategii rozwoju spółki, i wykorzystywania szans, które się pojawiają przed ComArch. Ciągła praca nad jakością naszych systemów informatycznych, oraz zatrudnianie wysokiej klasy specjalistów pozwala nam na stabilizowanie naszej pozycji jako solidnego dostawcy systemów informatycznych, a to bezpośrednio przekłada się na nasz biznes." - mówi Paweł Przewięźlikowski, Wiceprezes ComArch.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Bardzo dobre wyniki finansowe Grupy ComArch

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl