SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Bartek Czarkowski znika z newonce.radia. "Jeden z najlepszych momentów mojej kariery zawodowej"

Jeszcze tylko dwa razy będzie można usłyszeć Bartka Czarkowskiego w audycji "Nevermind" na antenie internetowego newonce.radia. - Ten projekt dobiegł końca, a to zarazem jest finał mojej współpracy z tą stacją - mówi nam dziennikarz.

Bartek Czarkowski w studiu newonce.radiaArticle

- We mnie jest nuta melancholii, bo dla mnie to będzie - jak sądzę - ostateczne rozstanie z newoncem - przyznał w ostatniej audycji "Nevermind" Bartek Czarkowski, jeden z jej prowadzących. Audycja ruszyła trzy lata temu na antenie newonce.radia. Bartek Czarkowski i Jacek Sobczyński co tydzień omawiali w niej chronologicznie po kilka ważnych płyt wydawanych od roku 1989 aż do teraz.

W związku z letnią ramówką newonce.radia audycja "Nevermind" nie będzie się pojawiać co tydzień w środę. - Zostały nam tylko dwa spotkania ze słuchaczami, ale za to dłuższe, dwugodzinne. Usłyszymy się na pewno we wtorek, 11 lipca. A data ostatniej audycji nie jest jeszcze oficjalnie potwierdzona - mówi nam współautor "Nevermind". - Ten projekt dobiegł końca, a to zarazem jest finał mojej współpracy z tą stacją.

Bartek Czarkowski z newonce.radiem był związany od pięciu lat. W grudniu 2018 r. objął nowo utworzone stanowisko dyrektora programowego newonce.radia. Pełnił je do końca listopada 2021 r. - Był to jeden z najlepszych momentów mojej kariery zawodowej. Wszystko, co udało mi się zrobić jako dyrektorowi programowemu przez trzy lata, byłoby niemożliwe bez ówczesnej ekipy całego newonce i wyjątkowej atmosfery. Piękne czasy! - podsumowuje Czarkowski.

"Fajny dobór utworów, poczucie humoru, inteligencja"

Dziennikarz muzyczny przyznaje, że to on trzy lata temu wpadł na pomysł audycji "Nevermind" i zaproponował jej współprowadzenie Jackowi Sobczyńskiemu. - Trudno zbudować fajny duet radiowy z drugą osobą, a myślę, że nam z Jackiem się to udało. Nadal super mi się z nim gada, nie tylko o kwestiach "Nevermind", i mam nadzieję, że ten kontakt utrzymamy również poza radiem - opowiada Czarkowski.

Mih Michalski, szef newonce.media, przyznaje, że ich program był jednym z najpopularniejszych w rozgłośni: - To kawał fajnej audycji, szczególnie dla ludzi, którzy interesują się historią muzyki i jest im bliskie spojrzenie backstage'owe. "Nevermind" było wartościową rozmową dwóch bardzo elokwentnych i osłuchanych prowadzących, którzy zadbali o jakość audycji i którym udało się przez kilka lat zbudować grono wiernych słuchaczy.

Bartek Czarkowski także jest zadowolony, że audycja znalazła się wśród najchętniej słuchanych, nie tylko na antenie, ale też w formie podcastu dla subskrybentów newonce.clubu. - Mam nadzieję, że nie tylko nostalgiczne nastawienie słuchaczy do prezentowanych przez nas piosenek i płyt, często zupełnie nieznanych, wpływało na tak dobre wyniki. Miło, jeśli stał za tym też urok prowadzących, umiejętności opowiadania o muzyce, fajny dobór utworów, poczucie humoru, inteligencja. Nie mi to oceniać, ale uważam, że to były atuty tego programu - ocenia Czarkowski.

Czarkowski w radiu od 2000 r.

Dziennikarz od grudnia 2021 r. pracuje dla wytwórni hip-hopowej SBM Label, w której jest dyrektorem operacyjnym. Oprócz tego jest jednym z autorów podcastu "Dobra robota" realizowanego z agencją Słucham.

Przed przyjściem do newonce.radia Bartek Czarkowski przez osiem lat pracował w firmie Alter Art, organizującej m.in. festiwale Open'er i Kraków Live. Zajmował się tam działaniami w social mediach i public relations. Wcześniej przez dekadę pracował w branży radiowej. W latach 2000-2004 był związany z Radiostacją, gdzie prowadził różne audycje (m.in. "Lista Tygodnia"). Później przez cztery lata pracował w Polskim Radiu BIS i Euro, odpowiadał tam za muzykę i audycje autorskie, m.in. "Ctrl Alt". W 2009 r. przeszedł do Grupy Radiowej Agory. Razem z Mikołajem Lizutem przygotował nową koncepcję Radia Roxy, szefował redakcji muzycznej oraz prowadził autorskie programy.

Czarkowski czeka na "radiowe" propozycje

Gdy w 2018 r. objął stanowisko dyrektora programowego newonce.radia wyjaśniał na naszych łamach powody powrotu przed mikrofon. - W 2011 r. czułem, że radiowo się wypaliłem. Jednak każdy, kto usiadł kiedyś na dłużej przed mikrofonem, wie, że to forma uzależnienia, dlatego powrót był kwestią czasu. Dlaczego newonce.radio? Do myślenia dała mi rozmowa sprzed kilku miesięcy z jedną z najważniejszych osób w polskiej radiofonii, która powiedziała, że jeśli jest sens otwierania w Polsce kolejnej stacji, to tylko tej hip-hopowej. Cieszę się, że mogę być jej dyrektorem programowym - mówił nam w grudniu 2018 r. Bartek Czarkowski.

Czy teraz wyobraża sobie czas bez radia? - Na razie nie mam żadnej propozycji, bo też chyba nikt prócz słuchaczy "Nevermind" nie wie, że ta historia dobiega końca, ale jeśli ktoś uzna, że mój głos i wiedza przydadzą się na antenie, to będę to rozważał - słyszymy.

Bartek Czarkowski oprócz audycji "Nevermind" prowadził wcześniej w newonce.radiu m.in. niektóre wydania "Bolesnych poranków" oraz "Tu Czarkowski, tam Okuniewska" z Joanną Okuniewską.

W 2021 r. newonce.media zanotowało 13,9 mln zł przychodów i 104 tys. zł zysku netto. We wrześniu 2022 r. z oferty subskrypcyjnej newonce.clubu korzystało 8,5 tys. użytkowników.

Dołącz do dyskusji: Bartek Czarkowski znika z newonce.radia. "Jeden z najlepszych momentów mojej kariery zawodowej"

16 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Heniu Modzelewski
A z 357 póki co nikt nie znika ? Słychać coś ?
odpowiedź
User
Mieciu
Chciałbym usłyszeć Bartka w 357, ale wiem, że nie będzie tam dla niego miejsca. Ego pana w czarnej czapce z daszkiem nie wpuści na Słowackiego gościa z taką wiedzą i erudycją. Trzymaj się Bartek!
odpowiedź
User
animowany
Pracował w najlepszych czasach radia BIS i radia Roxy. Można powiedzieć, że współtworzył te rozgłośnie. Od tamtego czasu klasyczne radio jakie znamy z fal FM uwsteczniło się.
odpowiedź