SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Audycje Bartka Winczewskiego zniknęły z ramówki Radia Nowy Świat. "Zaniepokojonych uspokajam"

Od poniedziałku Radio Nowy Świat nadaje według częściowo zmienionej ramówki. Wszystkie zmiany mają wspólny mianownik: zastąpiły audycje prowadzone przez Bartka Winczewskiego, prezentera i jednocześnie szefa muzycznego stacji. - Pozwalam sobie na nieco dłuższą przerwę - mówi w rozmowie z nami Bartek Winczewski.

Bartek Winczewski, fot. materiały prasoweArticle

Zmiany w ramówce internetowego Radia Nowy Świat obowiązują od poniedziałku (6 czerwca). Pierwsza nowość pojawiła się na antenie po godz. 10. Słuchacze usłyszeli wtedy Wojciecha Manna w programie "Gra o ton". Pierwszym gościem audycji był Piotr Bukartyk. Jak zapowiedziano przed weekendem, "Grę o ton" co tydzień Wojciech Mann będzie współprowadził z innym "młodym redaktorem Radia Nowy Świat". W pierwszej audycji towarzyszył mu syn, Marcin Mann, który w stacji jest gospodarzem muzycznej audycji autorskiej "Personal bigos" i "Szczyt wszystkiego", czyli przeglądu list przebojów z różnych zakątków świata.

Audycja "Gra o ton" zastąpiła "Rewersje", audycję Bartka Winczewskiego, która zawierała nowe wersje starych przebojów. Program zadebiutował w ramówce pod koniec lutego i był nadawany co poniedziałek w godz. 10-11.

W nowej ramówce nie ma też audycji wtorkowej - "90/h" (godz. 22-24) z muzyką z lat 90. - oraz piątkowej - "Świat nowej muzyki" (godz. 13-14) z premierowymi piosenkami.

Teraz w czasie antenowym tej pierwszej nadawana będzie audycja "Sejsmograf" Kingi Krasuskiej (do tej pory emitowana w czwartki o godz. 23, w to miejsce wskoczyły "Powidoki" Brunona Jasieńskiego), natomiast piątkowe wydanie pasma "W środku dnia" zostanie wydłużone i audycja nadawana będzie w godz. 11-14.

"Niebawem znów się usłyszymy"

Dlaczego Bartek Winczewski zniknął z anteny? - W porozumieniu i z akceptacją ze strony moich przełożonych pozwalam sobie na nieco dłuższą od standardowego urlopu przerwę od moich dotychczasowych aktywności w Radiu Nowy Świat. Ma to związek z moimi sprawami rodzinnymi - wyjaśnia nam Bartek Winczewski. I dodaje, że wróci na antenę: - Zaniepokojonych moich nagłym zniknięciem uspokajam: niebawem na pewno znów się usłyszymy. Zapewne wydarzy się to po wakacjach.

Bartek Winczewski nie tylko prowadzi audycje w Radiu Nowy Świat, ale od lutego 2021 r. jest także szefem muzycznym rozgłośni. Funkcję tę objął po śmierci Krzysztofa Łuszczewskiego, jednego z założycieli stacji.

Obecnie obowiązki szefa muzycznego Radia Nowy Świat przejęli dotychczasowi zastępcy Bartka Winczewskiego, czyli Maciej Jankowski i Marcelina Słomian.

Radio Nowy Świat ma ponad 30,5 tys. patronów

Bartek Winczewski jest związany z Radiem Nowy Świat od początku. Wcześniej pracował w Radiostacji, Planeta FM, Radiu PIN oraz Chillizet. Poza pracą przed mikrofonem, Winczewski przez kilkanaście lat przybliżał muzykę i kulturę czytelnikom miesięcznika "Machina" i tygodnika "Przekrój". Publikował też w magazynie "Film", "Elle" oraz literackim miesięczniku "Bluszcz".

Radio Nowy Świat to internetowa stacja radiowa o profilu muzyczno-publicystycznym, nadająca od 10 lipca 2020 r. Projekt jest finansowany z wpłat słuchaczy za pośrednictwem platformy Patronite.pl. Stacja emituje każdego dnia kilka audycji autorskich, a także proponuje różne gatunki muzyczne i interakcję ze słuchaczami. W redakcji jest kilkoro byłych dziennikarzy radiowej Trójki oraz aktorzy, publicyści i twórcy muzyczni.

Rozgłośnia ma obecnie 30,6 tys. patronów, którzy co miesiąc przekazują jej 620 tys. zł. W ciągu dwóch lat Radio Nowy Świat zebrało nieco ponad 17 mln. zł. W 2020 r. stacja osiągnęła 6,82 mln zł przychodów, z czego 6,67 mln zł ze zbiórki na Patronite.pl. Przy 3,03 mln zł kosztów operacyjnych rozgłośnia miała 3,44 mln zł zysku netto, który pozostał jako kapitał zapasowy.

Dołącz do dyskusji: Audycje Bartka Winczewskiego zniknęły z ramówki Radia Nowy Świat. "Zaniepokojonych uspokajam"

16 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Kk
Za to Kasia Kasia od rana myśli, że jest zabawna i w koło Macieju anty-PiSem jedzie. Kobieta z tytułem naukowym a nie wie, że najlepszy dowcip opowiadany w kółko robi się niestrawny. P.S. piszący te słowa to przeciwnik miłościwie panujących oraz parrii na K.
odpowiedź
User
do bartka
odpoczywaj i wracaj! :)
odpowiedź
User
Stefan
Przykro mi to pisać, ale nie słucham. A próbowałem.
odpowiedź