SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Audycje Bartka Winczewskiego zniknęły z ramówki Radia Nowy Świat. "Zaniepokojonych uspokajam"

Od poniedziałku Radio Nowy Świat nadaje według częściowo zmienionej ramówki. Wszystkie zmiany mają wspólny mianownik: zastąpiły audycje prowadzone przez Bartka Winczewskiego, prezentera i jednocześnie szefa muzycznego stacji. - Pozwalam sobie na nieco dłuższą przerwę - mówi w rozmowie z nami Bartek Winczewski.

Bartek Winczewski, fot. materiały prasowe Article

Zmiany w ramówce internetowego Radia Nowy Świat obowiązują od poniedziałku (6 czerwca). Pierwsza nowość pojawiła się na antenie po godz. 10. Słuchacze usłyszeli wtedy Wojciecha Manna w programie "Gra o ton". Pierwszym gościem audycji był Piotr Bukartyk. Jak zapowiedziano przed weekendem, "Grę o ton" co tydzień Wojciech Mann będzie współprowadził z innym "młodym redaktorem Radia Nowy Świat". W pierwszej audycji towarzyszył mu syn, Marcin Mann, który w stacji jest gospodarzem muzycznej audycji autorskiej "Personal bigos" i "Szczyt wszystkiego", czyli przeglądu list przebojów z różnych zakątków świata.

Audycja "Gra o ton" zastąpiła "Rewersje", audycję Bartka Winczewskiego, która zawierała nowe wersje starych przebojów. Program zadebiutował w ramówce pod koniec lutego i był nadawany co poniedziałek w godz. 10-11.

W nowej ramówce nie ma też audycji wtorkowej - "90/h" (godz. 22-24) z muzyką z lat 90. - oraz piątkowej - "Świat nowej muzyki" (godz. 13-14) z premierowymi piosenkami.

Teraz w czasie antenowym tej pierwszej nadawana będzie audycja "Sejsmograf" Kingi Krasuskiej (do tej pory emitowana w czwartki o godz. 23, w to miejsce wskoczyły "Powidoki" Brunona Jasieńskiego), natomiast piątkowe wydanie pasma "W środku dnia" zostanie wydłużone i audycja nadawana będzie w godz. 11-14.

"Niebawem znów się usłyszymy"

Dlaczego Bartek Winczewski zniknął z anteny? - W porozumieniu i z akceptacją ze strony moich przełożonych pozwalam sobie na nieco dłuższą od standardowego urlopu przerwę od moich dotychczasowych aktywności w Radiu Nowy Świat. Ma to związek z moimi sprawami rodzinnymi - wyjaśnia nam Bartek Winczewski. I dodaje, że wróci na antenę: - Zaniepokojonych moich nagłym zniknięciem uspokajam: niebawem na pewno znów się usłyszymy. Zapewne wydarzy się to po wakacjach.

Bartek Winczewski nie tylko prowadzi audycje w Radiu Nowy Świat, ale od lutego 2021 r. jest także szefem muzycznym rozgłośni. Funkcję tę objął po śmierci Krzysztofa Łuszczewskiego, jednego z założycieli stacji.

Obecnie obowiązki szefa muzycznego Radia Nowy Świat przejęli dotychczasowi zastępcy Bartka Winczewskiego, czyli Maciej Jankowski i Marcelina Słomian.

Radio Nowy Świat ma ponad 30,5 tys. patronów

Bartek Winczewski jest związany z Radiem Nowy Świat od początku. Wcześniej pracował w Radiostacji, Planeta FM, Radiu PIN oraz Chillizet. Poza pracą przed mikrofonem, Winczewski przez kilkanaście lat przybliżał muzykę i kulturę czytelnikom miesięcznika "Machina" i tygodnika "Przekrój". Publikował też w magazynie "Film", "Elle" oraz literackim miesięczniku "Bluszcz".

Radio Nowy Świat to internetowa stacja radiowa o profilu muzyczno-publicystycznym, nadająca od 10 lipca 2020 r. Projekt jest finansowany z wpłat słuchaczy za pośrednictwem platformy Patronite.pl. Stacja emituje każdego dnia kilka audycji autorskich, a także proponuje różne gatunki muzyczne i interakcję ze słuchaczami. W redakcji jest kilkoro byłych dziennikarzy radiowej Trójki oraz aktorzy, publicyści i twórcy muzyczni.

Rozgłośnia ma obecnie 30,6 tys. patronów, którzy co miesiąc przekazują jej 620 tys. zł. W ciągu dwóch lat Radio Nowy Świat zebrało nieco ponad 17 mln. zł. W 2020 r. stacja osiągnęła 6,82 mln zł przychodów, z czego 6,67 mln zł ze zbiórki na Patronite.pl. Przy 3,03 mln zł kosztów operacyjnych rozgłośnia miała 3,44 mln zł zysku netto, który pozostał jako kapitał zapasowy.

Dołącz do dyskusji: Audycje Bartka Winczewskiego zniknęły z ramówki Radia Nowy Świat. "Zaniepokojonych uspokajam"

16 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Kk
Za to Kasia Kasia od rana myśli, że jest zabawna i w koło Macieju anty-PiSem jedzie. Kobieta z tytułem naukowym a nie wie, że najlepszy dowcip opowiadany w kółko robi się niestrawny. P.S. piszący te słowa to przeciwnik miłościwie panujących oraz parrii na K.
15 13
odpowiedź
User
do bartka
odpoczywaj i wracaj! :)
11 0
odpowiedź
User
Stefan
Przykro mi to pisać, ale nie słucham. A próbowałem.
7 8
odpowiedź