SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Bartłomiej Misiewicz w Telewizji Republika, ma pozyskiwać reklamodawców

Były rzecznik prasowy MON Bartłomiej Misiewicz zostanie w najbliższym czasie zatrudniony w Telewizji Republika, będzie zajmował się pozyskiwaniem umów reklamowych i sponsorskich - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

Bartłomiej Misiewicz / fot. MON Article

Do zadań Bartłomieja Misiewicza w Telewizji Republika - według nieoficjalnych ustaleń Wirtualnemedia.pl - będzie należeć nawiązywanie relacji oraz aranżowanie umów z potencjalnymi reklamodawcami.

Z naszych informacji wynika, że Misiewicz podpisze z Telewizją Republika umowę zlecenie na czas nieokreślony.

Tomasz Sakiewicz, członek zarządu Telewizji Republika ds. ładu korporacyjnego, mówi portalowi Wirtualnemedia.pl, że Bartłomiej Misiewicz nie został jeszcze zatrudniony w stacji.

- Nie wykluczam, że mu coś zaproponujemy. Nie mam zwyczaju mówić mediom o rozmowach biznesowych - stwierdza Sakiewicz. - Wielokrotnie byłem zainteresowany współpracą z Bartłomiejem Misiewiczem, ale miał inne plany. Jak będzie wszystko wiadomo, to ogłosimy, a jak nie - to nie - zaznacza.

Z prezesem Telewizji Republika Bartłomiejem Dobrzyńskim nie udało nam się na razie skontaktować

Bartłomiej Misiewicz: przez półtora roku w Ministerstwie Obrony Narodowej, krótko w PGZ

Dwa tygodnie temu Bartłomiej Misiewicz na krótko został pełnomocnikiem zarządu Polskiej Grupy Zbrojeniowej ds. komunikacji. „Rzeczpospolita” i „Fakt” napisały, że miał zarabiać na tym stanowisku 50 tys. zł miesięcznie. Firma i Misiewicz zdementowali te informacje, a umowę rozwiązano. Wielu komentujących sprawę dziennikarzy żartowało z tak wysokiej pensji.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński po publikacjach o zarobkach Bartłomieja Misiewicza w PGZ natychmiast zawiesił go w prawach członka partii i powołał komisję ds. wyjaśnienia jego kariery w administracji państwowej. Komisja po kilku dniach uznała, że Misiewicz nie miał odpowiednich kwalifikacji do pełnionych funkcji, a ten zrezygnował z członkostwa w PiS. Zasugerował też, że pozwie „Rzeczpospolitą” i „Fakt”.

Poprzednio od listopada 2015 do marca br. Bartłomiej Misiewicz pełnił funkcje rzecznika prasowego Ministerstwa Obrony Narodowej i szefa gabinetu politycznego ministra Antoniego Macierewicza. Był również pełnomocnikiem ds. Centrum Eksperckiego Kontrwywiadu NATO.

Jesienią ub.r. Misiewicz na własny wniosek został zawieszony w pełnionych funkcjach, po tym jak „Newsweek Polska” podał, że na spotkaniu z lokalnymi działaczami PO miał im obiecywać pracę w sektorze publicznym w zamian za przejście od PiS. Nadal pracował jednak w MON, zajmował się analizą dezinformacji medialnych. Jednocześnie ujawniono, że został członkiem rady nadzorczej Polskiej Grupy Zbrojeniowej, a niedługo wcześniej zmieniono statut spółki, pozwalając, żeby w radzie nadzorczej były osoby bez wyższego wykształcenia (Misiewicz nie ma ukończonych studiów).

Nowoczesna zaczęła wtedy akcję, w której jako misiewiczów określała osoby związane prywatnie lub zawodowo z politykami PiS, które po przejęciu władzy przez tę partię zatrudniono w spółkach i urzędach państwowych.

W grudniu ub.r. Bartłomiej Misiewicz wrócił na stanowiska rzecznika i dyrektora gabinetu politycznego w MON. W lutym poszedł na urlop, po tym jak w „Fakcie” opisano, że podczas delegacji w Białymstoku bawił się w dyskotece (został tam przywieziony służbowym samochodem, towarzyszył mu funkcjonariusz Żandarmerii Wojskowej). Misiewicz przez tydzień prowadził serwis internetowy Dezinformacja.net (w którego oprawie wykorzystał grafikę z Wirtualnemedia.pl). Na początku kwietnia nowym rzecznikiem prasowym MON została mjr Anna Pęzioł-Wójtowicz.

Bartłomiej Misiewicz był członkiem Prawa i Sprawiedliwości od 2010 roku. W latach 2012-2014 pełnił w partii funkcję koordynatora ds. struktur wykonawczych, a od 2015 roku był członkiem jej Krajowej Komisji Rewizyjnej.

Duże zmiany w Telewizji Republika

Od początku ub.r. w TV Republika nastąpiło wiele roszad. Przede wszystkim do Telewizji Polskiej i Polskiego Radia odeszła spora część dziennikarzy i wydawców m.in. Anita Gargas i Cezary Gmyz, którzy byli też w radzie nadzorczej firmy.

We wrześniu ub.r. ze stacją pożegnało się kilku wydawców oraz dyrektor ds. ramówki Joanna Turek. Jednocześnie z funkcji prezesa zrezygnował Piotr Fic, zastąpił go Radosław Dobrzyński, poprzednio dyrektor generalny.

Od połowy marca Telewizję Republika można oglądać przez całą dobę za darmo w jej serwisie internetowym. Według danych Nielsen Audience Measurement w marcu udział stacji w rynku oglądalności wyniósł 0,10 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Bartłomiej Misiewicz w Telewizji Republika, ma pozyskiwać reklamodawców

49 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
anitka
ahhahahahahah no smiech na sali!
odpowiedź
User
mux
To Republika jeszcze działa? Ponoć ostatnia osoba przeszła do TVP i zgasiła światło.
odpowiedź
User
widz555
Jeśli zażądał tyle co w PGZ, to budżet Republiki klęknie. Chyba, że umowa jest, że te reklamy będą właśnie od PGZ w takiej kwocie, że starczy na misia.
81 13
odpowiedź
User
bem1
Ciekawe ile Maciarewicz zapłacił za nową fuchę dla swojego ulubieńca.Czyli luby wypłynął jak gówno w przeręblu.
71 24
odpowiedź
User
A
Ciekawe ile Maciarewicz zapłacił za nową fuchę dla swojego ulubieńca.Czyli luby wypłynął jak gówno w przeręblu.
poziom twojego komentarza jest poziomem misiewicza
28 58
odpowiedź