SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Bartosz Panek po ponad 20 latach odchodzi z Polskiego Radia, stawia na własne projekty

Po ponad 20 latach z Polskiego Radia odchodzi dziennikarz, reportażysta i prezenter Bartosz Panek. Od 2006 roku był związany z radiową Dwójką, ostatnio prowadził w niej popołudniowe pasma. Teraz będzie współpracował m.in. z „Raportem o stanie świata” Dariusza Rosiaka.

Bartosz Panek, fot. archiwum prywatneBartosz Panek, fot. archiwum prywatne

Panek żegna się z publicznym nadawcą za porozumieniem stron, to on sam zwrócił się do zarządu Polskiego Radia z wnioskiem o rozwiązanie umowy. - Motywację mam jasną: chcę się rozwijać zawodowo poza Polskim Radiem, działając w ramach przedsięwzięcia Free Range Productions - mówi nam dziennikarz. To wspólna inicjatywa Bartosza Panka, Jarosława Kociszewskiego i Johna Beauchampa.

Po odejściu z redakcji Dwójki będzie pracował na własną rękę, przygotowując materiały kulturalne m.in. dla „Raportu o stanie świata” Dariusza Rosiaka, dla „Nowej Europy Wschodniej”, a także w perspektywie dla BBC World Service. - W planach mam także napisanie książki - komentuje Bartosz Panek.

Panek po ponad 20 latach odchodzi z Polskiego Radia

Dziennikarz związany był z Polskim Radiem od końcówki lat 90-tych, najpierw jako współpracownik, a potem pracownik Polskiego Radia Lublin. W 2006 roku związał się z radiową Dwójką. Prowadził tam zarówno audycje publicystyczne ( takie jak np. „Spotkania po zmroku”, „O wszystkim z kulturą”) jak i podróżnicze (cykl „Słuchaj świata”). W 2014 roku za reportaż „Chcę więcej” otrzymał prestiżową międzynarodową nagrodę radiową - Prix Italia.

Na początku stycznia br. z Dwójki odszedł Maciej Łukasz Gołębiowski, który był tam dziennikarzem i wydawcą. Dyrekcja anteny nie przedłużyła z nim umowy, nie podając przyczyn.

W okresie od listopada 2020 r. do stycznia 2021 roku udział w rynku słuchalności Dwójki wynosił 0,4 proc.

 

Dołącz do dyskusji: Bartosz Panek po ponad 20 latach odchodzi z Polskiego Radia, stawia na własne projekty

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Jerzy
Jacyś sami konfliktowi ludzie w tym Polskim Radiu. Nie chcą współpracować z panią prezes, a ona przecież chce dobrze. Ma wizję żeby zlikwidować wszystko.
odpowiedź
User
Dlaczego
Dwójka po 90 latach w eterze ma 0,4 % słuchalności i nikogo to nie dziwi
odpowiedź
User
Teresa Drozda
Jest nas więcej. Ja po 29 latach wyfrunęłam. I mam już małe, własne: https://anchor.fm/teresa-drozda
odpowiedź