SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Bauer rezygnuje z miesięcznika „Grazia”, ale tytuł ma zostać w Polsce

Wydawnictwo Bauer rezygnuje z wydania magazynu „Grazia”, który na rynku pojawił się w 2012 roku. Chce postawić na „Well”, którego redaktor naczelną jest Magdalena Jaros-Szmidt, a redaktor kreatywną - Dorota Wellman.

Article

Pismo „Well” zadebiutowało na rynku w lipcu br. Wówczas nie było jeszcze decyzji o tym, czy będzie ukazywało się regularnie.

„Well” to magazyn lifestylowy z informacjami i poradami dotyczącymi stylu życia, mody, urody, zdrowia, kulinariów, psychologii i kultury. Redakcja podkreśla, że w piśmie nie ma i nie będzie plotek o celebrytach ani horoskopu. Skierowane jest do dojrzałych, wykształconych kobiet, mieszkających w dużych miastach, z dochodami powyżej średniej krajowej. Ma zapewnić im inspiracje do ciekawszego, lepszego życia.

Po ogłoszeniu, że magazyn wchodzi do sprzedaż, portal Wirtualnemedia.pl zapytał specjalistów, czy ma szansę utrzymać się na rynku. Ci odpowiedzieli, że pomocne będzie na pewno wsparcie redakcyjne „Twojego Stylu”, który cieszy się renomą i niepodważalną pozycją na rynku. Nazwisko Doroty Wellman może przyciągnąć czytelników i reklamodawców - prognozowali.

Pierwszy numer „Well” miał 156 stron, kosztował 7,99 zł. Ukazał się w nakładzie 120 tys. egz.

W piątek Wydawnictwo Bauer ogłosiło, że wyniki sprzedaży pierwszego numeru są na tyle zadowalające, iż od początku 2018 roku magazyn zacznie ukazywać się w regularnym cyklu wydawniczym. Na razie jednak nie ma jeszcze decyzji, jak często.

- Projekt ten znakomicie wpisuje się w strategię rozwoju segmentu magazynów luksusowych naszego wydawnictwa. Mając w portfolio tak silne, rdzennie polskie marki, jak „Twój Styl” i „Pani”, chcemy rozwijać się w tym właśnie kierunku - mówi Monika Krokiewicz, członek zarządu i wydawca tego segmentu.

W tę politykę wpisuje się także zamknięcie przez wydawnictwo miesięcznika „Grazia”. Z końcem 2017 roku wygasa licencja udzielona Bauerowi przez wydawnictwo Mondadori na publikację polskiej edycji magazynu. Mondadori chce kontynuować wydawanie magazynu „Grazia” w Polsce z innym partnerem, ale szczegółów nie podaje.

„Grazia” zadebiutowała w Polsce w listopadzie 2012 roku jako dwutygodnik. W maju 2015 roku została przekształcona w miesięcznik.

Z danych ZKDP wynika, że w lipcu br. sprzedaż ogółem magazynu „Grazia” wynosiła 32 869 egz.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Bauer rezygnuje z miesięcznika „Grazia”, ale tytuł ma zostać w Polsce

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
wizjoner
czego Pani Krokiewicz już nie mówiła
16 0
odpowiedź
User
monia
Janicka to ta z którą procesie się edipresse ?
9 0
odpowiedź
User
czarna mamba
Grazia duma i chwała bauera do zamknięcia ? i gdzie teraz poupycha się dyspozycyjne przyjaciółki ...
19 0
odpowiedź
User
pavv
Zaraz jak się pojawił to nie wróżyłem mu długiej kariery (m.in. przez durnowaty tytuł). I tak długo wytrzymał na rynku.
15 0
odpowiedź
User
krasnal
Janicka to ta, która została pomówiona przez byłego wydawcę i jednoznacznie wygrała proces. A wy @monia i @czarnamamba zacznijcie używać oprogramowania IP. Bo widać was w sieci z gołą pupą.
8 7
odpowiedź
User
krasnal
Janicka to ta, którą były pracodawca pomówił i która prawomocni wygrała z nim proces. A ty @monia i @czarnamamba zacznij używać oprogramowania maskującego IP. Widać cię w sieci z gołą pupą.

Janicka to ta która z którą procesie się edipresse ?
0 2
odpowiedź
User
O
Czy to raczej nie Grazia zrezygnowała z Bauera, skoro ma być dalej wydawana u innego wydawcy?
7 0
odpowiedź
User
aga
hurra uwielbiam Dorotę
0 10
odpowiedź
User
aga
hurra uwielbiam Dorotę
1 4
odpowiedź
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing