SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

BBC pokazało prequel „Planety doskonałej”. Lektorem sir David Attenborough

W poniedziałek kanał BBC Earth wyemitował prequel swojej najnowszej, pięcioodcinkowej produkcji „Planeta doskonała”. Mini-serial zobaczymy w 2021 roku, producentem jest Huw Cordey, a głosu (jako lektor) użyczył sir David Attenborough.

Kadr z filmu "Planeta doskonała" / Fot. Materiały prasowe Article

Seria zaprezentuje ścieranie się wielkich sił siły natury, które wspierają, napędzają i de facto umożliwiają życie na Ziemi. Materiał do jej stworzenia był kręcony przez cztery lata w 31 krajach na sześciu kontynentach.

Pierwsze cztery odcinki przedstawiają moc wulkanów, światła słonecznego, pogody i oceanów. Ostatni odcinek - poświęcony jest wpływowi najnowszej siły natury na świecie - ludziom - oraz temu, co można zrobić, aby przywrócić idealną równowagę na naszej planecie.

- W tym roku, być może bardziej niż kiedykolwiek, ludzie znajdują pocieszenie i ukojenie w świecie przyrody. Ponieważ być może nie będziemy w stanie na razie podróżować, warto poświęcić kilka chwil, aby cieszyć się wspaniałą i różnorodną planetą ukazaną tym niesamowitym materiale - komentuje David Attenborough.

 

Producent Huw Cordey zdradza, że kiedy Wielka Brytania została zamknięta (na początku br.), jego zespół musiał zaadaptować plan postprodukcji serialu do zaistniałej sytuacji: - Sir David podjął się nagrywania głosu w warunkach domowych, a muzyka do serialu musiała zostać ukończona na Islandii, jednym z niewielu miejsc, w których mogliśmy zebrać orkiestrę smyczkową i nagrać ją na żywo. Ograniczenia związane z Covidem uniemożliwiły zrobienie tego samego z instrumentami dętymi blaszanymi i dętymi drewnianymi, więc musiały być one nagrywane oddzielnie, w prywatnych salonach muzyków - zdradza.

Za muzykę odpowiada Ilan Eshkeri

Kompozytor Ilan Eshkeri stworzył muzykę dla „Planety doskonałej”. - Tworzenie muzyki było niezwykle satysfakcjonującym doświadczeniem. Seria celebruje niezwykły świat, którego jesteśmy częścią, a także pokazuje delikatną równowagę systemów, które wspierają życie podkreślając, co musimy zrobić, aby zapewnić jego przyszłą stabilność. Jest to temat, który jest dla mnie bardzo ważny i uważam, że mamy obowiązek się w niego angażować - w sposób, który nie tylko kształci, ale i inspiruje następne pokolenia. To wpłynęło na moje podejście do muzyki i skierowało na niekonwencjonalną ścieżkę. Komponowanie muzyki dla „Planety doskonałej” było też sporym wyzwaniem - nie tylko ze względu na bezprecedensowe problemy logistyczne związane z próbą nagrania orkiestry podczas lockdownu. Jestem wdzięczny wszystkim w BBC i Silverback, którzy wspierali mnie i akceptowali moje pomysły; mam nadzieję, że moja muzyka odegra choćby niewielką rolę w inspirowaniu zmian - opisuje Eshkeri.

„Planeta doskonała” jest produkowana przez Silverback Films dla BBC One i Discovery, a współprodukowana z Tencent Penguin Pictures, niemiecką telewizją ZDF, China Media Group CCTV9, France Télévisions i The Open University.

W maju br. BBC Earth zmieniła ramówkę z okazji 94. Rocznicy urodzin Davida Attenborough. Kanał nadał wówczas trzy filmy przyrodnika: „Jajko: cud natury”, „Attenborough i morski smok” oraz „Błękitna Planeta II” .

Według danych Nielsen Audience Measurement w ub.r. udział BBC Earth w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów wyniósł 0,12 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: BBC pokazało prequel „Planety doskonałej”. Lektorem sir David Attenborough

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl