SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Beata Michniewicz z radiowej Trójki AuTORytetem w plebiscycie MediaTory

W tegorocznej edycji studenckiego plebiscytu MediaTory tytuł AuTORytetu przyznano Beacie Michniewicz z radiowej Trójki.

Beata Michniewicz, fot. Polskie RadioArticle

- Ta kategoria jest wyjątkowa, ponieważ głosujący, przyszli dziennikarze, sami mogą podać i wybrać swój zawodowy wzorzec. Nie podajemy w niej listy nominowanych nazwisk, jak w przypadku innych nominacji - opisuje Paulina Bochenek, prezes Stowarzyszenia MediaTory.

W tegorocznej edycji MediaTorów do głosowania uprawnionych było ponad 10 tysięcy studentów z 22 polskich uczelni, na których dziennikarstwo funkcjonuje jako odrębny kierunek.

Statuetka zostanie wręczona 7 grudnia podczas gali Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, tak samo jak nagrody w ośmiu kategoriach konkursowych (nominacje ogłoszono miesiąc temu).

W ub.r. za AuTORytet w MediaTorach została uznana Małgorzata Szejnert. Wcześniej ten tytuł otrzymali m.in. Marek Niedźwiecki, Wojciech Jagielski, Adam Michnik, Mariusz Szczygieł i Ewa Ewart.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Beata Michniewicz od 36 lat w radiowej Trójce

Beata Michniewicz jest dziennikarką radiowej Trójki, prowadzi wywiady o tematyce polityczne. Jest jednym z gospodarzy „Salonu politycznego Trójki” i „Pulsu Trójki” oraz prowadzi cotygodniowe „Śniadanie Trójki”.

Ze stacją jest związana od 1983 roku. Wymyśliła plebiscyt Srebrne Usta, w którym słuchacze wybierają najbardziej oryginalne wypowiedzi polskich polityków.

W 2011 roku została odznaczona rzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi dla Polskiego Radia.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Beata Michniewicz z radiowej Trójki AuTORytetem w plebiscycie MediaTory

18 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
student
"Nie podajemy w niej listy nominowanych nazwisk, jak w przypadku innych nominacji" - pani Paulina zapomniała dodać, że na karcie do głosowania znajdują się PROPOZYCJE nazwisk, które chętnie byłyby widziane jako Autorytety. I że studenci z lenistwa często głosują właśnie na te nazwiska. Jeszcze nie zdarzyło się, żeby Autorytetem został dziennikarz wpisany w puste pole na własną propozycję.
odpowiedź
User
Roman W
To chyba pierwsza taka odmiana że ktoś "bliżej środka" zdobywa to trofeum bo jak pamiętam przez lata głównymi wygranymi byli sami lewacy bądź osoby o poglądach lewicowych. Nie pamiętam aby zdobył ktoś to trofeum o poglądach bardziej centrowych już nie wspominając o poglądach prawicowych. Może i tu w końcu nastąpi jakiś przełom?
odpowiedź
User
"Trudno" się zorientować czy zasłużenie...
W tej kategorii, nie podając listy propozycji nominowanych dziennikarzy, rzeczywiście dochowano najwyższych standardów...
No klasyczny wzór rzetelności... , profesjonalizmu...i poszanowania słuchaczy...
odpowiedź