SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Tylko Beata Szydło bardziej wpływową Polką od Moniki Olejnik. Jaworowicz przed Rafalską, Wellman przed Kornhauser-Dudą

Według 12,2 proc. Polaków największy wpływ wśród Polek na debatę publiczną i życie w kraju ma Monika Olejnik. Wyższy wynik (18 proc.) uzyskała tylko Beata Szydło. Na trzecim miejscu znalazła się Elżbieta Jaworowicz (5,9 proc.), a na piątym - Dorota Wellman (4,9 proc.).

Article

W sondażu zrealizowanym na zlecenie „Wprost” na panelu Ariadna rozpoznawalność Moniki Olejnik wyniosła 86,5 proc. W przypadku Elżbiety Jaworowicz jest to 80,5 proc., a w przypadku Doroty Wellman - 83,3 proc.

Olejnik od wielu lat prowadzi „Kropkę nad i” w TVN24, natomiast w połowie 2016 roku zakończyła współpracę z Radiem ZET, w roli gospodarza porannych wywiadów zastąpił ją tam Konrad Piasecki. Elżbieta Jaworowicz jest autorką „Sprawy dla reportera” emitowanej w TVP1 od ponad 30 lat, natomiast Dorota Wellman od wielu lat jest związana z Grupą TVN, gdzie m.in. wspólnie z Marcinem Prokopem prowadzi część wydań „Dzień dobry TVN”. Wellman pojawia się też w kampaniach reklamowych - w przeszłości promowała jogurty Activia i sklepy Lidl, a obecnie występuje w reklamach T-Mobile.

W sondażu dla „Wprost” najpopularniejsze okazały się Beata Szydło (rozpoznaje ją 97,2 proc. Polaków), Magda Gessler (95,3 proc.), Ewa Kopacz (92,2 proc.), Krystyna Janda (91,6 proc.) i Martyna Wojciechowska (91 proc.).

Gessler, restauratorka znana głównie z programów TVN, za najbardziej opiniotwórczą i wpływową została uznana przez 3,3 proc. respondentów, Martyna Wojciechowska - przez 2,8 proc., a scenarzystka Ilona Łepkowska (autorka scenariuszy m.in. wielu seriali) - przez 0,5 proc..

Elżbieta Rafalska otrzymała 5 proc. wskazań (mimo że rozpoznaje ją tylko 49,2 proc. Polaków), Agata Kornhauser-Duda - 4,5 proc. (przy rozpoznawalności wynoszącej 85,9 proc.), a Małgorzata Wassermann - 3,3 proc. (rozpoznawalność: 59,2 proc.).

Wśród najmłodszych respondentów (w wieku 18-24 lat) bezkonkurencyjna jest Beata Szydło, która z 37 proc. wskazań zdecydowanie wyprzeda Dorotę Wellman (9,5 proc.), Agatę Kornhauser-Dudę (7,1 proc.), Ewę Kopacz (7 proc.) i Martynę Wojciechowską (6,8 proc.).

Za to według najstarszych osób (mających ponad 55 lat) za najbardziej wpływową uważana jest Monika Olejnik (16,6 proc.), a na kolejnych miejscach znalazły się Beata Szydło (12,5 proc.), Krystyna Janda (8,9 proc.), Elżbieta Jaworowicz (8,1 proc.) i Elżbieta Rafalska (5,9 proc.).

Kobiety najczęściej wskazywały Beatę Szydło (17,8 proc.), Dorotę Wellman (8,6 proc.), Monikę Olejnik (8 proc.), Agatę Kornhauser-Dudę (7,2 proc.) i Elżbietę Jaworowicz (6,9 proc.), natomiast mężczyźni - Beatę Szydło (18,2 proc.), Monikę Olejnik (16,9 proc.), Ewę Kopacz (6,8 proc.), Krystynę Jandę (5,6 proc.) oraz Elżbietę Jaworowicz i Elżbietę Rafalską (po 4,7 proc.).

Sondaż został przeprowadzony na zlecenie „Wprost” w dniach 23-26 lutego br. na panelu Ariadna na grupie 1064 pełnoletnich Polaków reprezentatywnych dla ogółu społeczeństwa co do płci, wieku, wykształcenia i wielkości miejscowości.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Tylko Beata Szydło bardziej wpływową Polką od Moniki Olejnik. Jaworowicz przed Rafalską, Wellman przed Kornhauser-Dudą

12 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
PYTANIE
Beata Szydło osobą wpływową?! Czy telefon ma wpływ na przebieg rozmowy?
23 18
odpowiedź
User
tkir tam
jaki tygodnik, takie rankingi - picuś glancuś.
21 9
odpowiedź
User
pytanie 2
Tak CIOŁKU (PYTANIE) telefon ma wpływ na przebieg rozmowy i co z tym fantem zrobisz ?
12 12
odpowiedź
User
;)
A dlaczego zdjęcia najbardziej wpływowej nie ma na okładce?
18 8
odpowiedź
User
O kur
Temat wymyślili sobie niezgorszy. Żeby nie dotykać polityki ani niczego drażliwego, to wyprodukowali takie coś. Że może feministki pochwalą chociaż. Jako następny temat proponuję "Najbardziej wpływowe dania w Polsce": kaczka w jabłkach, karp po ży... Cholera, tu też polityka!
12 10
odpowiedź