SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

'Bezpieczeństwo Dziecka na Drodze'

Pod takim hasłem firma Statoil Poland organizuje we wrześniu br. ogólnopolską akcję informacyjno-edukacyjną mającą na celu zapoznanie najmłodszych uczniów z zasadami bezpiecznego korzystania z dróg publicznych.

Inicjatywa Statoil uzyskała poparcie Komendy Głównej Policji.

Kampania Statoil, organizowana po raz siódmy w skali ogólnopolskiej, obejmie około 21 tysięcy dzieci z pierwszych klas szkół podstawowych, znajdujących się w sąsiedztwie stacji benzynowych Statoil, w ponad 100 miastach w całej Polsce. W szkolnych spotkaniach wezmą udział przedstawiciele policji wyspecjalizowani w prowadzeniu akcji edukacyjnych wśród najmłodszych.

Dla wszystkich objętych akcją dzieci Statoil zakupił elementy odblaskowe, dzięki którym będą one lepiej widoczne na drodze. Zgodnie z kodeksem drogowym istnieje obowiązek noszenia odblasków przez dzieci do lat 15 poruszające się po zmierzchu po drogach poza obszarem zabudowanym. W ciągu ostatnich kilku lat Statoil przekazał dzieciom blisko 120 tysięcy elementów odblaskowych.

Nowością tegorocznej kampanii jest gra planszowa „Poznaj Znaki Drogowe”, którą – podobnie jak odblaski - otrzymują wszystkie dzieci biorące udział w edukacyjnych spotkaniach w szkołach. Wiadomości przekazywane dzieciom w trakcie spotkań są sprawdzane podczas quizu – nagrodami dla zwycięzców są ufundowane przez Statoil kamizelki odblaskowe na rower.

Integralną częścią akcji są konkursy plastyczne o tematyce bezpieczeństwa na drodze organizowane we wszystkich szkołach uczestniczących w akcji. Podobnie jak w latach ubiegłych, zwycięzcy otrzymają w nagrodę bezpieczne rowery -  wyposażone w dwa światła, dwa hamulce i sygnał dźwiękowy. Dodatkowym wyposażeniem, ważnym z punktu widzenia bezpieczeństwa, jest kask ochronny.

Statoil przeprowadził również kampanię fundowania nowych uniformów dla strażników szkolnych. Instytucja strażnika szkolnego, dobrze znana w Skandynawii, rozpowszechnia się również w Polsce. Nowe uniformy trafiły do szkół w Warszawie, Łodzi, Przemyślu, Gdańsku, Starogardzie Gdańskim i Gorlicach. 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 'Bezpieczeństwo Dziecka na Drodze'

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl