SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Bezpieczny Internet z Dialogiem

Dialog uruchomił stronę internetową poświęconą tematyce bezpiecznego korzystania z zasobów Internetu przez dzieci i młodzież

"Bezpieczeństwo naszych klientów jest jednym z najważniejszych priorytetów, którymi kierujemy się kreując nowe usługi i produkty. Internet to kopalnia wiedzy i rozrywki, ale też źródło wielu zagrożeń, szczególnie dla najmłodszych. Dlatego już ponad 2 lata temu stworzyliśmy usługi Dialnet Junior i Dialnet Szkoła przeznaczone dla dzieci i młodzieży, z blokadą niebezpiecznych treści. Strona, która właśnie debiutuje w sieci, jest naturalną konsekwencją naszych działań - chcemy nie tylko dostarczać narzędzi, ale również uczyć jak z nich bezpiecznie korzystać" - tłumaczy ideę stworzenia serwisu Paweł Tomys, wiceprezes ds. marketingu i sprzedaży Telefonii Dialog.

Witryna www.junior.dialog.pl jest dostępna dla wszystkich zainteresowanych, nie tylko dla abonentów Dialogu. Treści w niej zawarte podzielono na dwie główne części: dla dorosłych i dla dzieci. W części dla dorosłych można znaleźć pełne informacje na temat zagrożeń związanych z niekontrolowanym użytkowaniem Internetu przez dzieci, porady psychologa oraz symptomy zagrożeń, na które rodzic powinien zwracać uwagę obserwując swoje dzieci. Strona zawiera też podstawowe informacje prawne oraz adresy fundacji i organizacji zajmujących się tą problematyką. Można tu również znaleźć wszystkie niezbędne informacje na temat usług Dialnet Junior i Dialnet Szkoła. Część dla dzieci to przede wszystkim zdobywanie wiedzy przez zabawę. Podstawowym celem jest nauka właściwych zachowań w sieci. Dziecko uczy takich zachowań Dialka - nowego mieszkańca krainy Internetu. Postać Dialka została wybrana z wielu propozycji graficznych podczas badań fokusowych przeprowadzonych wśród dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym.

Zamieszczone w tej części gry i zabawy uczą właściwych zachowań podczas korzystania z podstawowych możliwości Internetu: chatu, poczty elektroncznjej i stron www.

Wszystkie treści, jak również scenariusze gier dla dzieci były konsultowane z psychologiem dziecięcym.

DIALNET JUNIOR

Ideą usługi jest ochrona młodych użytkowników Internetu przed jego szkodliwymi treściami (pornografia, przemoc itp.). Usługa stworzona została głównie z myślą o dzieciach i młodzieży szkolnej, która może korzystać z zasobów Internetu w godzinach od 15 do 21. Zryczałtowana opłata za usługę pozwala na surfowanie po Internecie po znacznie niższej cenie, bez zmartwień o rosnący rachunek telefoniczny. Jedynym warunkiem korzystania z tej usługi jest, oprócz uiszczenia opłaty jednorazowej, comiesięczne opłacanie ryczałtu. Opłata instalacyjna - 10 zł - Opłata miesięczna - 54 zł

DIALNET SZKOŁA

To kompleksowe rozwiązanie dedykowane tylko dla szkół (publicznych i niepublicznych), łączące sprzęt i usługę dostępową oraz filtrację niepożądanych treści pochodzących z Internetu. Pozwala na łatwą integrację szkolnej sieci wewnętrznej z Internetem, bez potrzeby inwestowania w zakup urządzenia pośredniczącego - routera. Opłata instalacyjna obejmuje całodobowy dostęp do Internetu z prędkością 128 kb/s, stałe adresy IP oraz już skonfigurowany router ISDN, który dodatkowo poszerzy możliwości szkolnej sieci. Co najważniejsze - instalacja i uruchomienie usługi będzie kosztować szkołę tylko 1 złotówkę.

Opłata instalacyjna - 1 zł - Opłata miesięczna - 290 zł

Zasoby WWW sieci Internet zmieniają się w sposób niezwykle szybki i nieprzewidywalny, dlatego lista niepożądanych stron WWW jest regularnie aktualizowana. Ponadto Abonenci usługi mają do dyspozycji adres e-mail: blokadaWWW@dialog.net.pl, na który mogą zgłaszać wykryte przypadki niezablokowanych stron WWW, prezentujących treści niepożądane celem ich blokady, jak również stron blokowanych bezpodstawnie, celem odblokowania.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Bezpieczny Internet z Dialogiem

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl