SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

"Bezpieczny Rowerzysta"

Honorowy pakiet ubezpieczenia "Bezpieczny Rowerzysta" dla Grupy Lotto PZU SA

Zawodnicy Grupy Kolarskiej Lotto PZU SA otrzymali wczoraj od sponsora tytularnego honorowy pakiet ubezpieczenia „Bezpieczny Rowerzysta”, które zapewnia kompleksową ochronę podczas jazdy na rowerze. Ubezpieczenie to przeznaczone jest dla wszystkich miłośników rekreacyjnego kolarstwa. Jednak pomimo rosnącej liczby cyklistów w Polsce, jedynie 1% z nich jest ubezpieczonych - jak wykazał najnowszy raport „Ubezpieczenia rowerów i rowerzystów”, przygotowany przez Pentor na zlecenie PZU SA. 

„Jazda na rowerze nie jest pozbawiona zagrożeń, dlatego oprócz zachowania stosownej rozwagi i odpowiedzialności podczas kierowania rowerem, warto się dodatkowo ubezpieczyć. Unikniemy w ten sposób niepotrzebnego stresu w sytuacji, gdy zdarzy nam się wypadek ” – powiedział Andrzej Piątek, Trener Grupy Lotto PZU SA, dziękując za przekazane ubezpieczenia.

Według raportu PZU SA „Ubezpieczenia rowerów i rowerzystów”, rower posiada ponad 60% gospodarstw domowych w Polsce. Jest on zarówno środkiem komunikacji jak i formą rekreacji. Wzrastająca liczba rowerzystów na drogach pociąga za sobą także coraz większą liczbę wypadków z ich udziałem. Jak pokazują statystyki Komendy Głównej Policji, tylko w zeszłym roku doszło do  3 992 wypadków spowodowanych przez rowerzystów. W ich wyniku 364 osoby zginęły, a 3 785 zostało rannych.

„Rowerzysta jest takim samym uczestnikiem ruchu drogowego jak kierowca samochodu, dlatego powinien być ubezpieczony. Dziś, gdy dochodzi do wypadku z winy rowerzysty, on sam pokrywa szkody. Przed taką sytuacją można się jednak uchronić zawierając umowę ubezpieczenia OC” – powiedział Tomasz Fill, Rzecznik PZU SA.

Kompleksowy pakiet „Bezpieczny Rowerzysta”, oferowany przez PZU SA, obejmuje ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków, odpowiedzialności cywilnej, bagażu podróżnego oraz casco roweru. Jest dostępny dla każdego bez względu na obywatelstwo, wiek czy stan zdrowia. Gwarantuje ochronę ubezpieczeniową na terytorium kraju, a także poza jej granicami, w przypadku opłacenia dodatkowej składki. Co ważne, ubezpieczenie dotyczy samego rowerzysty, a nie roweru, a więc może być zawierane także przez osoby, które są jedynie użytkownikami roweru.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: "Bezpieczny Rowerzysta"

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl