SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Bezrobocie w Polsce wyniosło 9,7 proc. we IX, w całej UE - wciąż 9,6 proc.

Stopa bezrobocia w Polsce wyniosła 9,7% w październiku br. wobec 9,6% w poprzednim miesiącu i 8,7% rok wcześniej. W całej Unii Europejskiej (UE) wskaźnik ten wyniósł 9,6%, tyle samo, co w poprzednim miesiącu i w porównaniu do 9,4% rok wcześniej, podał unijny urząd statystyczny Eurostat we wtorkowym komunikacie.

W strefie euro bezrobocie ukształtowało się w październiku na poziomie 10,1% wobec 10,0% miesiąc wcześniej i w porównaniu do 9,9% rok wcześniej.

Najniższy poziom wyrównanej sezonowo stopy bezrobocia odnotowała Holandia (4,4%) i Austria (4,8%), a najwyższy Hiszpania (20,7%) oraz Łotwa (19,4% w II kw.) i Litwa (18,4% w III kw.).

Eurostat mierzy zharmonizowaną stopę bezrobocia jako procent osób w wieku 15-74 lata pozostających bez pracy, zdolnych podjąć zatrudnienie w ciągu najbliższych dwóch tygodni, którzy aktywnie poszukiwali pracy w ciągu ostatnich tygodni w odniesieniu do wszystkich osób aktywnych zawodowo w danym kraju.

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego (GUS), stopa bezrobocia mierzona jako odsetek bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach pracy wobec całości cywilnej ludności aktywnej zawodowo, wyniosła na koniec października br. 11,5%, tj. tyle samo, co miesiąc wcześniej. W październiku 2009 roku stopa ta wyniosła 11,1%.

Dołącz do dyskusji: Bezrobocie w Polsce wyniosło 9,7 proc. we IX, w całej UE - wciąż 9,6 proc.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl