SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

BGŻ BNP Paribas reklamowany przez Michelle i Michała jako „bank zmieniającego się świata”

Bank BGŻ BNP Paribas, powstały z fuzji Bank BGŻ i BNP Paribas Bank Polska, zaprezentował swoje logo i hasło główne: „Bank zmieniającego się świata”. W jego reklamach, przygotowanych przez Publicis Poland, Rio de Post i Havas Media, będzie występować para głównych bohaterów: Michelle i Michał.

Article

Ponad 600 dotychczasowych oddziałów Banku BGŻ i BNP Paribas Bank Polska pod nowym szyldem zaczną działać z początkiem przyszłego tygodnia. Jednocześnie zacznie działać serwis internetowy bgzbnpparibas.pl oraz wspólna infolinia telefoniczna.

Logotyp nowego banku przypomina znak BNP Paribas Bank Polska. Hasło główne to: „Bank zmieniającego się świata”.

Z początkiem przyszłego tygodnia ruszy też komunikacja marketingowa BGŻ BNP Paribas. Jej głównymi bohaterami będzie para osób symbolizujących połączone banki. Michał (reprezentuje dawny Bank BGŻ) bardzo dobrze rozumie lokalne uwarunkowania i nawiązuje długotrwałe relacje ze swoimi klientami, natomiast Michelle (reprezentuje dawny BNP Paribas Bank Polska) ma bogate międzynarodowe doświadczenie i zna globalne trendy.

- Celem naszej kampanii wizerunkowej jest przekazanie, że dwa banki, z których powstał BGŻ BNP Paribas łączą siły, żeby wspólnie móc dać jeszcze więcej klientom, tak aby mogli stwierdzić, iż z naszym bankiem „są do przodu” - opisuje Małgorzata Nycz, dyrektor departamentu komunikacji marketingowej i strategii marki w nowym banku. - Istotne jest, by skupić się na korzyściach, które konsolidacja przyniesie konsumentowi. Z jego punktu widzenia najważniejsze są dwa komunikaty: kto się łączy i co powstanie. Z tego względu zdecydowaliśmy się na pokazanie skomplikowanego procesu łączenia dwóch instytucji bankowych w maksymalnie prosty sposób. Nadaliśmy obu bankom twarze łatwych do zapamiętania postaci: kobiety uosabiającej siłę BNP Paribas i mężczyzny reprezentującego sukces odniesiony przez BGŻ. Dzięki temu zabiegowi możemy w przyjazny sposób komunikować ofertę nowego banku - dodaje Adam Miecznikowski, chief strategy officer w agencji Publicis Poland, która przygotowała kreację kampanii. Postprodukcją spotów telewizyjnych zajęło się studio Rio de Post.

Pierwszy etap działań, zaplanowany na dwa miesiące, będzie miał charakter wizerunkowy. Obejmie telewizję, radio, prasę, kina, internet oraz eventy. Budżetu akcji nie ujawniono. W kolejnej, produktowej odsłonie bank zamierza promować konto Aktywna Pensja.

Za planowanie i zakup mediów na potrzeby kampanii odpowiada dom mediowy Havas Media.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: BGŻ BNP Paribas reklamowany przez Michelle i Michała jako „bank zmieniającego się świata”

21 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
bank3
i to ma przekonać do banku? znowu korpobełkot i laurka. konkrety i liczby. zróbcie coś dla klienta a nie dla siebie.
odpowiedź
User
ezk
wydarzenie roku na Mordorze
odpowiedź
User
Boni
Jak się nazywa aktorka z tej reklamy bo mnie męczy to od kilku dni.
odpowiedź