SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

BGŻ BNP Paribas wprowadza podpis elektroniczny do zawierania umów kredytowych

Bank BGŻ BNP Paribas we współpracy z firmą Autenti wprowadził do swojej oferty możliwość korzystania przez użytkowników z podpisu elektronicznego. Dzięki temu rozwiązaniu podpisywanie umów kredytowych pomiędzy klientami a bankiem ma być możliwe w trybie online, z pominięciem tradycyjnych papierowych dokumentów.

Article

Firma Autenti jeszcze jako startup w 2016 r. zwyciężyła pierwszą polską edycję BNP Paribas International Hackathon, zaproponowała oprogramowanie usprawniające zawieranie umów bankowych poprzez zastosowanie podpisu elektronicznego.

Dzięki wdrożeniu rozwiązania Autenti w Banku BGŻ BNP Paribas podpisywanie umów kredytowych ma być możliwe online, na dowolnym urządzeniu elektronicznym z dostępem do sieci.

-  W szybko zmieniającej się rzeczywistości i w świecie zdominowanym przez nowe technologie klienci oczekują, że bankowe procesy będą przebiegać szybko i sprawnie – wyjaśnia w komunikacie Krzysztof Wojciechowski, dyrektor zarządzający Pionu Sprzedaży Consumer Finance w Banku BGŻ BNP Paribas. - Podpisywanie umów papierowych, drukowanie ich, skanowanie, wysyłanie pocztą czy kurierem trwa zbyt długo i klienci nie chcą poświęcać tyle czasu na formalności. Musimy iść z duchem czasu, dbać o satysfakcję naszych klientów, ale również o nasz czas, satysfakcję z pracy i środowisko. Wprowadzenie do obsługi bankowej nowoczesnych rozwiązań technologicznych pozwala nam osiągnąć te wszystkie cele jednocześnie.

Według zapowiedzi Autenti ma gwarantować bankowi pełną obsługę w zakresie procesu e-transakcji. Platforma ewidencjonuje łańcuch zdarzeń pomiędzy stronami zawierającymi umowę, a dowody umieszcza na trwałym nośniku.

Bezpieczeństwo jest zapewnione dzięki szyfrowaniu danych i użyciu dodatkowych, cyfrowych metod weryfikacji klienta. Platforma ma pełnić rolę zaufanej strony trzeciej, gwarantując autentyczność raz podpisanych dokumentów i zabezpieczając listę potwierdzonych dowodów czynności podejmowanych w procesie ich podpisywania.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: BGŻ BNP Paribas wprowadza podpis elektroniczny do zawierania umów kredytowych

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl