SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Biba Konieczna-Sano dyrektorem generalnym Brown-Forman w Polsce

Biba Konieczna-Sano została nowym dyrektorem generalnym Brown-Forman w Polsce, producenta i dystrybutora alkoholi mocnych (właściciel m.in. Finlandia Vodka, Jack Daniel’s). Zastąpiła na tym stanowisku Ricardo Cupido, który objął stanowisko regionalnego dyrektora zarządzającego w krajach rozwiniętej Azji (regional managing director, Developed Asia).

Biba Konieczna-SanoArticle

Biba Konieczna-Sano w Brown-Forman pracuje od 16 lat. w tym czasie zajmowała różne stanowiska w organizacji firmy, m.in. dyrektora marketingu w Polsce, w krajach bałtyckich i Rosji. W 2011 roku przeprowadziła się do Louisville, gdzie została szefową sztabu prezesa ds. marketingu.

W 2013 roku dołączyła do North America Region jako dyrektor marki grupy bourbonów i whiskey, a w 2015 dołączyła do globalnego zespołu Jack’a Daniel’sa.

W 2018 roku Biba Konieczna-Sano wróciła do Europy, aby objąć stanowisko dyrektora marketingu w nowo powstałym regionie Europejskim, z siedzibą w Amsterdamie.

- Polska to dynamicznie rozwijający się rynek, na którym produkty Brown-Forman mają ugruntowaną pozycję, dlatego z entuzjazmem patrzę na nowe wyzwania. Zwłaszcza, że polscy konsumenci przestawiają się na alkohole premium. Moją ambicją będzie wzbogacanie doświadczeń naszych konsumentów, budowanie z nimi długotrwałych relacji, dalszy wzrost świadomości i roli odpowiedzialnej konsumpcji, a także dalszy rozwój naszej efektywnej i zróżnicowanej organizacji - mówi Biba Konieczna-Sano.

Brown-Forman Polska rozwija swoje marki zwłaszcza w segmencie premium i super premium. Jak wynika z danych firmy, w 2018 roku wolumenowa sprzedaż whisky marek z portfolio firmy wzrosła w Polsce o 16,9 proc. w porównaniu do roku poprzedniego, co sprawia, że Polska jest obecnie w pierwszej dziesiątce krajów najbardziej perspektywicznych dla rozwoju Brown-Forman, plasując się na 6 miejscu pod względem wielkości.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Biba Konieczna-Sano dyrektorem generalnym Brown-Forman w Polsce

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl