SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Biedronka: bardzo słuszna decyzja o zmianie wizerunku, rosną zyski

Zmiany w sklepach i sposobie komunikacji z klientami wyszły Biedronce na dobre. Potwierdzają to m.in. dobre wyniki za I kwartał i optymistyczne prognozy na najbliższe miesiące. Przedstawiciele sieci już widzą, że wprowadzane kompleksowo zmiany znalazły uznanie wśród klientów.

Biedronka: bardzo słuszna decyzja o zmianie wizerunku, rosną zyski

 – Niewątpliwie odzwierciedla się to w bardzo dobrych wynikach firmy za I kwartał, a następne miesiące też są bardzo optymistyczne. To nam daje pewność, że idziemy w dobrym kierunku, a feedback, który mamy od klientów, też jest bardzo dobry – zapewnia Adam Manikowski, dyrektor marketingu sieci Biedronka.

Jak podkreśla Adam Manikowski, prowadzona od stycznia kampania to jedno z największych przedsięwzięć na rynku, które składa się nie tylko z kompleksowej zmiany wizerunku sklepów, ale także nowej formy komunikacji z klientami.

Metamorfozę przeszła już ponad połowa sklepów funkcjonujących w Polsce.

 – Codziennie je zmieniamy. Mamy już ponad 700 sklepów w nowym standardzie, który skupia się na komunikacji świeżości i który jest dużo wygodniejszy dla naszych klientów. Dajemy im gratis nowe doświadczenie zakupowe związane z tym, że w naszych sklepach kupuje się dużo wygodniej, łatwiej i przyjemniej – mówi Adam Manikowski.

Nowy wygląd sklepów obejmuje nie tylko zmienione logo, ale również wystrój i ergonomię placówek. Zmienił się m.in. układ produktów tak, by lepiej wyeksponować artykuły świeże: nabiał, warzywa, owoce i pieczywo. Do oferty coraz częściej dodawane są produkty z górnej półki, dla bardziej wymagających klientów.

 - Decyzja o zmianach była więcej niż słuszna. Także jesteśmy przekonani, że jest to bardzo dobry kierunek, co potwierdzają nasi klienci, a to jest najważniejsze - podkreśla dyrektor marketingu.

Zmianę wizerunku doceniają nie tylko klienci. Między innymi za to miesięcznik ekonomiczny Home & Market nagrodził Tomasza Suchańskiego, dyrektora generalnego sieci sklepów Biedronka tytułem Najlepszego Menadżera Roku 2011. W uzasadnieniu podano, że jest to nagroda za konsekwentne utrzymywanie pozycji lidera na rynku i aktywność w działaniach podejmowanych w obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Biedronka: bardzo słuszna decyzja o zmianie wizerunku, rosną zyski

13 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Janek
Nigdy nie mam gotowki w portfelu. Biedronka więc dla mnie nie istnieje.
8 8
odpowiedź
User
Ala
W Biedronce, w której robię czasem zakupy, jest bankomat za kasami.
8 8
odpowiedź
User
Jan
" Dajemy im gratis nowe doświadczenie zakupowe " - ale brednie. Zasadniczym atutem sieci jest jej ilość, dostępność, budżet reklamowy.......

Analiza samej zmiany wizerunku w stosunku do przychodów - będzie możliwa dopiero przy firmie PZU....:)))
8 8
odpowiedź
User
account
Tratatata, wydali kupe kasy to muszą mówić jaki to wielki sukces marketingowy został osiągnięty. Byliby chorzy, gdyby twierdzili inaczej ;)
8 8
odpowiedź
User
antybiedronka
ten wzrost wynika tylko i wyłącznie ze zwiększania ilości sklepów...czyli zwiększania obszaru sprzedażowego...niech podadzą jaki jest wynik wskaźnika marża/powierzchnia sklepów... wtedy będzie obiektywnie...;/
8 8
odpowiedź