SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Biedronka testuje recyklomat, 5 groszy za zwróconą pustą butelkę

Sieć sklepów Biedronka (Jeronimo Martins Polska) rozpoczęła testy recyklomatów. Pierwszy z nich pojawił się przy sklepie w Skórzewie. Za każdą zwróconą pustą butelkę klient otrzyma 5 groszy.

Article

Wybrane sklepy sieci Biedronka przyjmują opakowania plastikowe i puszki aluminiowe przez recyklomat, czyli automatyczne urządzenie służące do przyjmowania opakowań i wydawania vouchera. Pierwsze takie urządzenie pojawiło się przy sklepie sieci w Skórzewie. 

Zasady akcji określa regulamin przyjmowania opakowań plastikowych i puszek aluminiowych w wybranych sklepach Biedronka. Klient może oddać opakowanie wyłącznie w godzinach otwarcia sklepu. 

- Recyklomat przyjmuje wyłącznie opakowania spełniające określone warunki: po napojach dystrybuowanych w sklepach Biedronka, niezgniecione i nieuszkodzone, niezanieczyszczone, a także całkowicie opróżnione z napoju oraz posiadające oryginalną etykietę producenta, której stan umożliwia wczytanie kodu EAN przez recyklomat - wyjaśnia w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Monika Ziomek, menedżerka ds. projektów operacyjnych w sieci Biedronka.

5 groszy za każdą zwróconą butelkę

W zamian za każde oddane do recyklomatu opakowanie klient otrzyma voucher o wartości równej wielokrotności kwoty 5 groszy, w zależności od liczby oddanych opakowań, przy czym w ramach jednorazowego oddania opakowań, kupujący uprawniony jest do uzyskania vouchera o wartości do 50 zł. 

Voucher jest drukowany przez urządzenie i można go wykorzystać na jednorazowe zakupy w ciągu 30 dni od dnia wydruku wyłącznie w sklepie, w którym został wydany. Minimalna wartość zakupów uprawniająca do wykorzystania bonu musi wynosić min. 1 zł więcej niż wartość bonu (kwota minimum 1 zł to finalna kwota do zapłaty po naliczeniu wszystkich rabatów). Dla przykładu klient, który posiada jeden voucher o wartości 5 zł może go zrealizować, dokonując jednorazowego zakupu za kwotę co najmniej 6 zł.  

Z zakupów uprawniających do wykorzystania vouchera wyłączone są: napoje alkoholowe, wyroby tytoniowe, preparaty do żywienia początkowego, doładowania, w tym: kart telefonicznych, kart przedpłaconych i inne usługi. 

Obecnie rozwiązanie zostało wprowadzone w nowym sklepie przy ul. Poznańskiej 1W w Skórzewie w woj. wielkopolskim.

- Automaty będą sukcesywnie montowane w placówkach, w których będzie taka możliwość - zapowiada Monika Ziomek.

Dołącz do dyskusji: Biedronka testuje recyklomat, 5 groszy za zwróconą pustą butelkę

15 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
żuli
lokalni żule lubią to
odpowiedź
User
kolis
Niezgniecione, nieuszkodzone i z etykietą. Przyniesiesz worek 50l, gdzie wejdzie ze 30 butelek i dostaniesz 1,50 zł xd
odpowiedź
User
O tempora
Niezgniecione, nieuszkodzone i z etykietą. Przyniesiesz worek 50l, gdzie wejdzie ze 30 butelek i dostaniesz 1,50 zł xd

Za 30 butelek dostaniesz voucher na 23,25zł. Wykładasz się na tak błahej kwestii jak zrozumienie zasady działania systemu w recyklomacie.
odpowiedź