SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Biedronka wydała już ponad milion Swojaków

W ramach programu lojalnościowego Biedronki Gang Swojaków, do rąk klientów trafiło ponad milion maskotek. 

Article

Pierwszą zabawkę - Rysia wydano w sklepie sieci Biedronka w miejscowości Stegna, w województwie pomorskim 2 minuty po północy 26 sierpnia, w dniu kiedy uruchomiono akcję.

Drugiego wydanego w Polsce Swojaka, Wilka, zarejestrowano w sklepie Biedronka w Chorzowie przy ul. Długiej 67. Podium zamyka Przejazdowo w województwie pomorskim, gdzie kilka minut po godzinie 2 w nocy 26 sierpnia fan Gangu odebrał Wiewiórkę.

Najpopularniejsze zabawki z Gangu Swojaków

Do tej pory największą popularnością wśród zbieraczy maskotek cieszą się sóweczka, jeż i morświn – których to wydano na tym etapie najwięcej.

Gang Swojaków liczy 12 członków. Sześć z nich ma magiczne zdolności. To: Bocian Bolek, Żółw Zenek, Sikorka Sonia, Raczek Romek, Meduza Milena i Wiewiórka Wiola. Druga połowa Gangu reprezentuje żyjące w Polsce gatunki zwierząt zagrożonych wyginięciem: żubra, sóweczkę, wilka, morświna, jeża i rysia.

Zasady Gangu Swojaków

Punkty w akcji można zbierać do 20 listopada 2021 r. we wszystkich sklepach sieci, a odbiór maskotek będzie możliwy do 1 grudnia bieżącego roku lub do wyczerpania zapasów.

By otrzymać Bociana Bolka, Żółwia Zenka, Sikorkę Sonię, Raczka Romka, Meduzę Milenę albo Wiewiórkę Wiolę trzeba zdobyć 80 naklejek Natomiast żubr, ryś, sóweczka, wilk, morświn i jeż są do odebrania za 60 naklejek. Naklejkę można zaś zdobyć robiąc zakupy za minimum 50 zł. Po raz kolejny dodatkową naklejkę będzie można też otrzymać za zakup warzyw i owoców, ale – tu nowość – wyłącznie tych, które są uprawiane w Polsce.

W Biedronce były już „Gang Świeżaków”, „Gang Słodziaków” i „Gang Fajniaków”

Od kilku lat w sklepach Biedronka od września do przełomu listopada i grudnia prowadzone są promocje, w których za uzbieranie odpowiedniej liczby naklejek przyznawanych za jednorazowe zakupy powyżej określonej wartości można otrzymywać maskotki.

W 2016 i 2017 roku zrealizowano dwie odsłony promocji „Gang Świeżaków”, w której za naklejki za zakupy można było otrzymywać maskotki symbolizujące owoce i warzywa. Jeronimo Martins Polska podało, że w odsłonie akcji w 2017 roku klienci odebrali ponad 6 mln pluszaków, a rok wcześniej ok. - 4,6 mln.W 2016 roku akcja okazała się tak popularna, że w wielu sklepach zaczęło brakować Świażaków. W odpowiedzi jesienią 2018 roku Lidl Polska w ramach akcji „Lidlaczki z Ryneczku” wprowadził do sprzedaży maskotki warzyw i owoców.

Jesienią 2018 i 2019 roku sieć prowadziła akcję Gang Słodziaków. W 2019 roku w ramach kampanii przyznano klientom ponad 7 mln maskotek.

Z kolei jesienią ub.r. zorganizowano „Gang Fajniaków”, w którym do zdobycia były maskotki symbolizujące obiekty przyrodnicze kojarzące się z ekologią. W ramach akcji klienci Biedronki zdobyli ponad 8 mln pluszaków.

Za kreację reklam Biedronki odpowiada agencja Duda Polska, a za planowanie i zakup mediów - dom mediowy Wavemaker.

Według danych Kantar Media w pierwszej połowie br. cennikowe wydatki reklamowe Jeronimo Martins Polska w mediach pozainternetowych wyniosły 160,58 mln zł, o 13,5 proc. mniej niż rok wcześniej.

W pierwszym kwartale br. przychody sieci Biedronka wyniosły 3,4 mld euro, co oznacza wzrost o 3,9 proc. rdr. Wpływy liczone w złotych zwiększyły się o 9,2 proc. rdr, a sprzedaż porównywalna - o 6,5 proc. Na koniec marca tego roku sieć Biedronka liczyła 3 130 sklepów, o 120 więcej niż rok wcześniej.

Dołącz do dyskusji: Biedronka wydała już ponad milion Swojaków

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
mike
Żona też odebrała jednego i jak przy poprzednich akcjach dała go do zabawy psu.
odpowiedź
User
x
w ciagu 2 min gosc mial 80 naklejek?
odpowiedź
User
LIDL
No to zostało jeszcze milion. W każdej biedronce kasjerzy zbierają naklejki dla ochroniarzy
odpowiedź