SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Biedronka liczy na 7% wzrostu sprzedaży w 2012 r.

Jeronimo Martins Polska liczy na utrzymanie 7-procentowego wzrostu sprzedaży sieci Biedronka w sklepach porównywalnych (like for like) z I półr. br. w całym 2012 roku, wynika z wypowiedzi dyrektora generalnego sieci Biedronka Tomasza Suchańskiego dla agencji ISB.

"Informacje o spowolnieniu gospodarczym, które do nas dochodzą, z pewnym opóźnieniem potwierdzają się w naszych wynikach. I tak np. dopiero dziś odczuwamy to, co słyszeliśmy na początku roku. Dlatego spodziewam się, że uda się utrzymać 7-proc. dynamikę przychodów zanotowaną w I półr. w całym 2012 roku" - powiedział ISB Suchański.

Według niego, spółka nie obawia się znaczącego spadku sprzedaży także w kolejnych okresach. Swój optymizm buduje na przywiązaniu klientów do marki oraz stale rosnącej sieci sprzedaży.

"Jesteśmy konsekwentni w realizowaniu strategii i podtrzymujemy liczbę 3000 sklepów na koniec 2015 roku. Kamieniem milowym będzie otwarcie na początku października sklepu numer 2000" - powiedział dyrektor.

Spółka zamierza także kontynuować budowę sieci drogerii Hebe. Dotychczas w tym roku otwarto ich 17, a do końca roku ma powstać kolejnych 12. Mimo dużych wątpliwości na pierwotnym etapie projektu, rozwijana będzie także siec aptek.

"Zauważyliśmy, że apteki bardzo dobrze działają przy drogeriach, a nieco gorzej przy dyskontach. Dlatego dalszy rozwój tej sieci będzie powiązany z drogeriami Hebe" - powiedział Suchański.

Portugalska grupa Jeronimo Martins podała wcześniej w raporcie, że w I półroczu przychody ze sprzedaży Biedronki liczone w lokalnej walucie wzrosły o 18,1% r/r w wyniku wzrostu sprzedaży w sklepach porównywalnych o 7% i dodatkowej liczby sklepów.

Całkowite przychody sieci Biedronka w I półroczu 2012 r. wyniosły 3.133 mln euro, co oznacza wzrost o 10,1% r/r. Przychody całej grupy Jeronimo Martins wzrosły w tym czasie o 7,5% do 5.108 mln euro.

Jeronimo podało, że w I półroczu Biedronka otworzyła 76 nowych sklepów i jest na dobrej drodze, aby zrealizować plan ok. 250. otwarć do końca tego roku.

Dołącz do dyskusji: Biedronka liczy na 7% wzrostu sprzedaży w 2012 r.

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
dico
http://www.youtube.com/watch?v=OPMFzouUYgM
odpowiedź
User
zz
Kasjerka z Biedronki...
http://www.youtube.com/watch?v=OPMFzouUYgM
odpowiedź