SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

200 zł brutto podwyżki dla pracowników Biedronki od stycznia

Jeronimo Martins Polska, właściciel dyskontów Biedronka wprowadza od stycznia 2021 roku podwyżki dla pracowników sklepów i centrów dystrybucyjnych. Pensje wyższe o 200 zł brutto otrzyma 58 tys. z 70 tys. zatrudnionych w firmie osób.

Pracownicy Biedronki, fot. materiały prasowe Article

Wynagrodzenia pracowników zatrudnionych w sklepach i centrach dystrybucyjnych sieci Biedronka od stycznia 2021 r. będą wyższe o 200 zł brutto miesięcznie. Styczniowe podwyżki otrzyma aż 58 tys. zatrudnionych. Otrzymają je pracownicy sklepów zatrudnieni na wszystkich stanowiskach, włączając kierowników sklepów, a w centrach dystrybucyjnych zatrudnieni na stanowiskach: magazynier, magazynier kompletacji i inspektor ds. administracyjno-magazynowych.

- Jest dla nas jasne, że za sukcesem Biedronki zawsze stoi wytrwała praca tysięcy pracowników. W czasach pełnych wyzwań i niepewności, ten wysiłek i jego wartość stały się jeszcze bardziej widoczne. Poprzez kolejne podwyżki chcemy docenić ich codzienne wysiłki. Cieszymy się, że tą dobrą informacją możemy podzielić się z pracownikami przed końcem wyjątkowo trudnego 2020 roku. Podwyżki to kolejna inicjatywna pokazująca, że doceniamy pracowników. Wcześniej otrzymali rabaty na zakupy o wartości do 1000 zł, doładowanie kart przedpłaconych do 570 zł oraz dodatkowe nagrody w ciągu roku - mówi Jarosław Sobczyk, dyrektor personalny i członek zarządu Jeronimo Martins Polska.

3600 zł brutto w sklepach

Jak podano w komunikacie od stycznia 2021 roku osoby początkujące, zatrudnione w Biedronce na pełny etat na najpopularniejszym stanowisku sprzedawcy-kasjera, będą mogły zarobić – w zależności od lokalizacji – od 3250 zł do 3600 zł brutto, wliczając w to nagrodę za obecność (czyli brak nieplanowanych nieobecności). Najniższa pensja na tym stanowisku jest wyższa od pensji minimalnej o ponad 16 proc.

Pracownicy sklepów sieci Biedronka standardowo mogą też liczyć na podwyżki stażowe po pierwszym oraz trzecim roku pracy. I tak w przypadku doświadczonych sprzedawców-kasjerów ze stażem trzech lat pracy w Biedronce, wysokość miesięcznych zarobków od stycznia 2021 r. wyniesie od 3400 zł w mniejszych miejscowościach do 3850 zł brutto w największych miastach. Pracownicy sieci

Biedronka mogą otrzymać też miesięczną premię uznaniową, uwzględniającą wyniki sklepu i jakość obsługi, której wartość nie ulegnie zmianie.

4750 zł w centrach dystrybucyjnych

Podwyżki we wszystkich 16 centrach dystrybucyjnych obejmą pracowników zatrudnionych na stanowiskach: magazynier, magazynier kompletacji i inspektor ds. administracyjno-magazynowych. Po wzroście wynagrodzeń, od stycznia 2021 r., pensje osób zatrudnionych na tych stanowiskach, w zależności od stażu pracy oraz lokalizacji, wyniosą od 3600 zł do 4750 zł brutto przy uwzględnieniu nagrody za obecność w danym miesiącu. 

Ponadto, pracownicy objęci podwyżkami stażowymi, w przypadku przekroczenia stażu pracy wynoszącego 1 rok lub 3 lata, otrzymają dodatkową podwyżkę wynagrodzenia podstawowego właściwą dla ich progu stażowego. Dotyczy to zarówno pracowników w sklepach, jak i w centrach dystrybucyjnych.

Jeronimo Martins Polska zatrudnia ponad 70 tys. osób. Większość z nich pracuje w 3047 sklepach (dane po trzech kwartałach br.), ulokowanych w ponad 1100 miejscowościach w całej Polsce oraz w 16 centrach dystrybucyjnych. Firma oferuje im pakiet świadczeń pozapłacowych, obejmujący 19 programów – badania profilaktyczne, paczki na święta, wsparcie finansowe w trudnych sytuacjach życiowych, czy kolonie, turnusy rehabilitacyjne i obozy językowe, a także wyprawki dla noworodków i pierwszaków - dzieci pracowników.

W kwietniu 46 tysięcy pracowników sieci Biedronka otrzymało specjalną nagrodę roczną im. Elisio Alexandre Soares dos Santos w wysokości 2300 zł brutto. Nagroda ta byłą wyższa o 200 złotych od poprzedniej, będąc jednocześnie najwyższą w historii Biedronki.

Kilka dni temu Biedronka rozpoczęła w telewizji kampanię reklamową, w której dziękuje swoim pracownikom za zaangażowanie i pracę.

W trzecim kwartale br. przychody sieci Biedronka liczone w złotych wzrosły o 9,3 proc., a w ujęciu like-for-like o 6 proc. Na koniec września br. sieć liczyła 3 047 dyskontów, o 115 więcej niż przed rokiem, a ich łączna powierzchnia handlowa wynosiła 2,064 mln metrów kwadratowych. W ciągu trzech kwartałów br. nakłady inwestycyjne na sieć Biedronka spadły do 141 mln euro wobec 221 mln euro rok wcześniej.

Dołącz do dyskusji: 200 zł brutto podwyżki dla pracowników Biedronki od stycznia

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Tupta
Tak. Za pełne 160 h w miesiącu, przy braku nieobecności.
A teraz zapytajcie dowolnego pracownika biedry, jaka jest stawka godzinowa wpisana do umowy i ile godzin da się przepracować w miesiącu, gdy nadgodziny są płacone wolnymi dniami.
I wyjdzie realna kwota.
4 1
odpowiedź
User
Ciasny Wiesiek
2600 zl brutto plus od stycznia 2021 te 200 zl brutto,to wychodzi 2800 zl brutto . . Klienci znowu jak zwykle zaplaca w podwyzkach cen zywnosci
2 0
odpowiedź
User
Magazynier
Nie powinno byc tak ze do pensji brutto wliczane są premie absencyjne w wysokości około 500 zł, ponieważ nie jest to stały dodatek do pensji, tylko uzależniony o wielu czynników.
Wychodzą z kalkulacji w artykuł złote góry.
A w rzeczywistości pracownik magazynu za ciężka fizyczna pracę dostaje na reke 3200 zl. Dodatkowo przymus zostawania nadgodzin, za które wydaje się jak jest mało pracy dni wolne kiedy pasuje pracodawcy.
Częsta praca po 10-11 godzin to standard.
A pozatym całkiem inne stawki sa w pobliżu Warszawy niz innych mniejszych miast w Polsce gdzie stawki sa o wiele mniejsze.
0 0
odpowiedź