SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Bilety Kolei Mazowieckich do kupienia w technologii NFC

SkyCash i Koleje Mazowieckie wprowadzili możliwość zakupu biletów kolejowych poprzez płatności zbliżeniowe. Transakcji w technologii NFC można dokonać w punktach na terenie lotniska w Modlinie.

Użytkownicy SkyCash mogą płacić komórką za "Bilet lotniskowy", który pozwala na przejazdy pociągami Kolei Mazowieckich z Modlina do dowolnej stacji kolejowej w Warszawie. Dedykowany jest również podróżnym, którzy chcą dostać się do Modlina. Zakup biletu uprawnia ponadto do skorzystania z autobusów kursujących na linii pomiędzy dworcem kolejowym i lotniskiem.

Aby skorzystać z systemu zakupu biletów kolejowych z wykorzystaniem technologii NFC, należy zbliżyć telefon do jednego z plakatów informujących o "Bilecie lotniskowym" i potwierdzić zakup 4-cyfrowym kodem PIN. Z rozwiązania mogą też korzystać posiadacze komórek, które nie obsługują standardu NFC. Należy wtedy zeskanować umieszczony na plakacie fotokod.

Integracja z technologią zbliżeniową i fotokodami pozwala ponadto na uproszczenie procesu pobierania aplikacji SkyCash. Jeżeli pasażer, który nie jest użytkownikiem systemu, zbliży telefon do plakatu lub zeskanuje fotokod, otrzyma link do programu.

Nowością w ofercie Kolei Mazowieckich jest także możliwość zakupu kolejowych biletów relacyjnych między dowolnie wybranymi stacjami na trasie Warszawa - Skierniewice. Wszystkie czynności związane z zakupem można wykonać w dowolnym miejscu i czasie, korzystając z telefonu komórkowego z dostępem do internetu.

Dołącz do dyskusji: Bilety Kolei Mazowieckich do kupienia w technologii NFC

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl