SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Blogi i vlogi docierają do połowy polskich internautów. Najpopularniejsze są podróżnicze, kulinarne i o grach

56 proc. polskich internautów przegląda blogi i wideoblogi, a 45 proc. robi to regularnie, średnio korzystając z 2-10 blogów/vlogów. Takie treści przyciągają najwięcej użytkowników młodych oraz szukających ciekawych informacji i rozrywki. Wśród blogów najpopularniejsze są podróżnicze i kulinarne, a wśród vlogów - rozrwykowe i o grach.

Article

Wśród wszystkich użytkowników blogów i vlogów najpopularniejsze są te o tematyce podróżniczej (32 proc. deklaracji), kulinarnej (29 proc.) i o urodzie (26 proc.). Natomiast mniej więcej co piąty odbiorca wskazał tematykę naukową, rozrywkową i o grach, technologiczną i modową, a prawie co piąty - kulturalną, osobistą i polityczną.


Jeśli chodzi o same blogi, to największym powodzeniem również cieszą się te o tematyce podróżniczej (35 proc. deklaracji), kulinarnej (31 proc.) i kosmetyczno-urodowej (28 proc.).


Z kolei na vlogach najpopularniejsza jest tematyka rozrywkowo-growa (35 proc. wskazań), która nieznacznie wyprzedza kategorie naukową i technologiczną (po 33 proc. deklaracji) oraz podróżniczą (31 proc.).

Wśród internautek korzystających z blogów i vlogów 40 proc. zagląda na te o kosmetykach i urodzie, a 36 proc. - na te o kulinariach. Nieco mniej popularną tematyką są moda (27 proc. wskazań) i podróże (26 proc.).


Mężczyźni najczęściej przeglądają blogi i vlogi o technologiach i podróżach (42 i 41 proc. deklaracji), a nieco rzadziej - te naukowe i rozrywkowe / o grach (po 36 proc.) oraz o polityce (30 proc.).

Badanie dotyczące wpływowości blogerów i vlogerów zrealizowane zostało przez Mobile Institute we wrześniu i październiku 2014 na zlecenie Polskiego Stowarzyszenia Blogerów i Vlogerów (PSBV). To badanie deklaratywne, które swoim zasięgiem objęło dwie grupy: internautów czytających blogi / oglądających vlogi oraz stałych odbiorców blogów i vlogów. Odpowiedzi internautów uzyskano techniką CAWI i CAMI. Odpowiedzi stałych odbiorców blogów i vlogów zebrano przy wykorzystaniu metody Real Time Sampling (emisja ankiet na stronach internetowych). Podczas emisji ankiet, korzystano także z baz mailowych NeoBazy. W efekcie w trakcie badania zebrano 977 odpowiedzi internautów i 1525 odpowiedzi stałych odbiorców blogów i vlogów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Blogi i vlogi docierają do połowy polskich internautów. Najpopularniejsze są podróżnicze, kulinarne i o grach

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
pavv
Komuś przecinek umknął bo z moich badań wynika, że blogi ok. 10% internautów czyta.
odpowiedź