SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Polscy wydawcy zachęcają użytkowników do nieblokowania reklam. "Ceną za darmowe treści są reklamy"

Ruszyła wspólna kampania edukacyjna czołowych wydawców internetowych zachęcająca użytkowników do nieblokowania reklam. Akcję przygotowano w ramach grup roboczych Związku Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska.

Akcja ma być odpowiedzią wydawców na wysoką popularność narzędzi do blokowania reklam w sieci. Według zeszłorocznego badania IAB Polska korzysta z nich 36 proc. polskich internautów, o 7 pkt proc. więcej niż rok wcześniej. Jako powody wymieniają najczęściej agresywne kampanie reklamowe (78 proc. ankietowanych), problemy techniczne takie jak wydłużenie czasu ładowania strony (45 proc.) oraz potrzeba ochrony prywatności i poczucia bezpieczeństwa (42 proc.). Z drugiej strony aż 78 proc. użytkowników adblocków dopuszcza różne formy działań reklamowych i marketingowych.

Kampania jest oparta na hasłach takich jak „Dzisiejszym sponsorem treści jest reklama” oraz „W internecie treści i usługi nie są bezpłatne. Płaci reklama”, „Nie trzeba się kochać, żeby się szanować”, „Nie ma bezpłatnych treści, również w internecie” oraz „Dziękuję, że oglądasz reklamy” Podkreślają one, że dzięki wyświetlaniu reklam wydawcy mogą udostępniać treści za darmo.

IAB Polska dodaje, że wpływy z reklam pozwalają finansować działalność serwisów internetowych i podwyższać jakość ich usług, generują przychody dla Skarbu Państwa oraz dają zatrudnienie tysiącom specjalistów w przedsiębiorstwach tworzących kampanie reklamowe: firmach technologicznych, agencjach reklamowych i firmach badawczych.

- W komunikacji chcemy pokazać dobrą twarz reklamy - sponsora treści. Z drugiej strony podkreślamy rolę, jaką odgrywają sami internauci, którzy oglądają reklamę i tym samym „współfinansują” treści w internecie. Zaangażowaliśmy także redakcje do wsparcia naszej akcji poprzez publikacje i materiały wideo - opisuje Małgorzata Pogorzelska, ad product manager w Grupie Wirtualna Polska, szefowa Grupy Komunikacja Adblocków IAB Polska.

W akcji biorą udział Grupa Wirtualna Polska, Grupa Onet-RAS Polska, Grupa Interia, Polska Press, Gazeta.pl, Sprzedajemy.pl, Burda Media, Ströer Digital Media oraz Cloud Technologies. Kolejni wydawcy zapowiedzieli dołączenie do kampanii.

Dołącz do dyskusji: Polscy wydawcy zachęcają użytkowników do nieblokowania reklam. "Ceną za darmowe treści są reklamy"

21 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
aZaliż
Zacznijcie od treści wartych płacenia czasem poświęconym na oglądanie reklam.
A dopiero potem proście o wyłączenie adblocków.

odpowiedź
User
wujek
Sami sobie to zgotowali. Wyskakujące flesze na pół ekranu bez krzyżyka zamknięcia serwowane są od 15 lat. Teraz się obudzili, że nikt w to nie klika / blokuje.
odpowiedź
User
kamil
Znalazłem ciekawy serwis z aukcjami komorniczymi Wszystko od 1zl


www.fibidsp.eeu.pl


Póki co mało znany i łatwo coś wygrać za bezcen ;)
===========================================================
Ja wylicytowałem nowego lapka za 190zł
odpowiedź