SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Bogusław Kott do rady nadzorczej Banku Millennium?

Banco Comercial Portugues (BCP), główny akcjonariusz Banku Millennium, zgłosił kandydaturę prezesa Bogusława Kotta do rady nadzorczej banku i oczekuje, że Kott zostanie zastąpiony na stanowisku prezesa do czerwca 2013 roku, poinformował Bank Millennium w komunikacie.

Bogusław Kott do rady nadzorczej Banku Millennium?

"BCP (…) chcąc w pełni wykorzystać unikalną wiedzę i doświadczenie pana Bogusława Kotta, zamierza zaproponować mu, za jego zgodą, wybór do rady nadzorczej Banku Millennium SA z dniem 1 lipca 2013 roku. Do tego dnia pan Bogusław Kott pozostanie prezesem zarządu banku na czas niezbędny do przygotowania i wdrożenia nowych rozwiązań związanych ze strategicznym zarządzaniem i rozwojem Banku Millennium" - podał bank w komunikacie.

"Oczekuje się, że pan Bogusław Kott zostanie zastąpiony na stanowisku prezesa zarządu Banku Millennium SA w terminie do czerwca 2013 roku"- podano także.

Kott będzie ściśle współpracował z komitetem personalnym rady nadzorczej, "prowadząc w sposób zgodny z kulturą korporacyjną i najlepszym interesem banku, proces poszukiwania i wyboru kandydata, mającego zastąpić go na stanowisku prezesa Banku Millennium".

BCP zamierza także zaproponować powołanie komitetu strategicznego rady nadzorczej i powierzyć Kottu jego organizację. Komitet ten będzie miał za zadanie dokonanie przeglądu i aktualizacji strategii działania banku, jego pozycji konkurencyjnej. Będzie także monitorował na bieżąco wszystkie obszary działania mające strategiczne znaczenie dla realizacji planów biznesowych i rozwojowych Banku Millennium.

Bogusław Kott jest prezesem Banku Millennium nieprzerwanie od 1989 roku.

W 2011 roku Bank Millennium miał 465,50 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 326,00 mln zł zysku rok wcześniej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Bogusław Kott do rady nadzorczej Banku Millennium?

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl