SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Bogusław Kott do rady nadzorczej Banku Millennium?

Banco Comercial Portugues (BCP), główny akcjonariusz Banku Millennium, zgłosił kandydaturę prezesa Bogusława Kotta do rady nadzorczej banku i oczekuje, że Kott zostanie zastąpiony na stanowisku prezesa do czerwca 2013 roku, poinformował Bank Millennium w komunikacie.

"BCP (…) chcąc w pełni wykorzystać unikalną wiedzę i doświadczenie pana Bogusława Kotta, zamierza zaproponować mu, za jego zgodą, wybór do rady nadzorczej Banku Millennium SA z dniem 1 lipca 2013 roku. Do tego dnia pan Bogusław Kott pozostanie prezesem zarządu banku na czas niezbędny do przygotowania i wdrożenia nowych rozwiązań związanych ze strategicznym zarządzaniem i rozwojem Banku Millennium" - podał bank w komunikacie.

"Oczekuje się, że pan Bogusław Kott zostanie zastąpiony na stanowisku prezesa zarządu Banku Millennium SA w terminie do czerwca 2013 roku"- podano także.

Kott będzie ściśle współpracował z komitetem personalnym rady nadzorczej, "prowadząc w sposób zgodny z kulturą korporacyjną i najlepszym interesem banku, proces poszukiwania i wyboru kandydata, mającego zastąpić go na stanowisku prezesa Banku Millennium".

BCP zamierza także zaproponować powołanie komitetu strategicznego rady nadzorczej i powierzyć Kottu jego organizację. Komitet ten będzie miał za zadanie dokonanie przeglądu i aktualizacji strategii działania banku, jego pozycji konkurencyjnej. Będzie także monitorował na bieżąco wszystkie obszary działania mające strategiczne znaczenie dla realizacji planów biznesowych i rozwojowych Banku Millennium.

Bogusław Kott jest prezesem Banku Millennium nieprzerwanie od 1989 roku.

W 2011 roku Bank Millennium miał 465,50 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 326,00 mln zł zysku rok wcześniej.

Dołącz do dyskusji: Bogusław Kott do rady nadzorczej Banku Millennium?

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl