SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Bolt z promocją na Dzień Kobiet. Tyle zniżki dla pasażerek, ile wynosi luka płacowa

Aplikacja do zamawiania przejazdów po mieście Bolt oferuje na Dzień Kobiet promocję. Klientki dostaną 19,9 proc. zniżki na przejazd, bo tyle wyniosła w Polsce w 2018 roku luka płacowa pomiędzy kobietami a mężczyznami.

Fot. Bolt/Materiały prasoweArticle

Informacja o promocji na Dzień Kobiet pojawiła się na profilu Bolta na Instagramie. Marka informuje w nim, że swoją akcją chce zwrócić uwagę na problem nierówności płac między kobietami a mężczyznami w Polsce.

Bolt mówi o nierównościach płac przy okazji Dnia Kobiet

- Mówi się, że w Polsce różnice w wynagrodzeniach kobiet i mężczyzn są stosunkowo niewielkie. To nie do końca prawda. Najnowszy raport Głównego Urzędu Statystycznego wskazuje, że miesięczne wynagrodzenie mężczyzn w październiku 2018 roku było o 19,9% wyższe niż kobiet. Naszym zdaniem to nie jest ani mało, ani w porządku - czytamy na profilu Bolta.

Oferowana zniżka obejmuje pięć przejazdów Boltem. Aby ją uzyskać, należy zrobić sobie seflie na Instagramie, dodać je do Stories i oznaczyć w nim profil Bolt Polska.

Pod postem na temat akcji pojawiają się skrajnie różne komentarze internautów i internautek. Część osób  wychwal markę za to, ze zabiera głos na ważny społecznie temat. Inni są zdania, że to jawne dyskryminowanie mężczyzn w ofercie promocyjnej. W niektórych komentarzach podważana jest nawet zasadność przytoczonej przez Bolta statystyki (marka nie opisała szczegółowo na przykład, czy różnica płac dotyczy pracy na tych samych stanowiskach i osób na podobnym poziomie kompetencji).

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Mówi się, że w Polsce różnice w wynagrodzeniach kobiet i mężczyzn są stosunkowo niewielkie. To nie do końca prawda. Najnowszy raport Głównego Urzędu Statystycznego wskazuje, że miesięczne wynagrodzenie mężczyzn w październiku 2018 roku było o 19,9% wyższe niż kobiet. Naszym zdaniem to nie jest ani mało, ani w porządku. Dlatego z okazji Dnia Kobiet chcemy zwrócić uwagę na problem, oferując wszystkim kobietom symboliczne 19,9% zniżki na kolejne przejazdy Boltem. Wiemy, że żaden rabat nie rozwiąże problemu - ale budowanie świadomości to pierwszy krok do zmian. 1. Zrób dowolne selfie, dodaj do story, oznacz @bolt_poland i #19i9 2. W niedzielę sprawdź wiadomości i odbierz kod -19,9% na 5 kolejnych przejazdów Udostępniajcie ten post - bo im więcej kobiet (i mężczyzn) pozna te statystyki, tym lepiej dla wszystkich. Z góry dziękujemy! #Bolt #SmartRides #19i9

Post udostępniony przez Bolt Poland (@bolt_poland)

Estoński Bolt działa w Polsce od 2016 roku. W marcu br. firma przeszła rebranding - wcześniej nazywała się Taxify.

Dołącz do dyskusji: Bolt z promocją na Dzień Kobiet. Tyle zniżki dla pasażerek, ile wynosi luka płacowa

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Remek
Gówno prawda z tymi nierównymi zarobkami. Kobiety in gremio zarabiają mniej bo pracują w gorzej opłacanych nauczycielki i pielęgniarki. Nie pracują natomiast w górnictwie czy budownictwie. Na tych samych stanowiskach mają takie same zarobki.
odpowiedź
User
marketer
Nie tylko kobiety. Wszyscy mogą dostać 100% zniżki. Wystarczy poprosić kierowcę na koniec kursu o wydrukowanie paragonu, a w przypadku jego braku wezwać Policję. Lub - pod koniec kursu poprosić o zatrzymanie się przy najbliższym patrolu Policji i poprosić ich o sprawdzenie legalności kierowcy... 99% skuteczności...
odpowiedź
User
Wojciech
Wysokość zarobków mężczyzn zawyżają pracownicy firm asenizacyjnych, kierowcy śmieciarek, pracownicy kanalizacji, spawacze pomieszczeń małokubaturowych (ładownie okrętów), górnicy, drwale oraz pracownicy innych zaszczytnych zawodów skutecznie niszczących zdrowie i skracających życie, do których kobiety mimo równouprawnienia jakoś się nie garną. Polecam obejrzeć audycję pt. "Dyskryminacja mężczyzn" na kanale youtube OcalSiebie - trochę długa ale warto. Bolta proponuję bojkotować i nie korzystać z jego usług w ogóle.
odpowiedź