SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Bolt otwiera w Polsce hub technologiczny

Bolt w dziewiątą rocznicę swojej działalności otwiera nowy, drugi po Estonii co do wielkości hub w Polsce, gdzie łącznie zatrudnia ponad 300 osób. Aktualnie firma obecna jest w 45 krajach i ponad 500 miastach, co stanowi wzrost o ponad 200 proc., w porównaniu do wielkości biznesu przed pandemią

Article

Bolt, który zatrudnia w Polsce ponad 300 osób, teraz otwiera nowy, drugi co do wielkości po siedzibie w Estonii, hub w Warszawie. To właśnie tutaj, w ramach centrum inżynieryjnego, powstają narzędzia i rozwiązania służące firmie i użytkownikom aplikacji Bolt na całym świecie.

Aktualnie w centrum inżynieryjnym pracuje blisko 50 osób. Hubem przewodzi Tomasz Rogozik, Senior Engineering Manager w Bolt.

Warszawscy inżynierowie pracują nad pełnym spektrum rozwiązań – zaczynając od utrzymania i rozwijania globalnej infrastruktury danych, przez budowę wysoce skalowalnych kanałów komunikacji wspierających wszystkie linie produktowe, po nowatorskie rozwiązania związane z produktem Bolt Market. Lokalnie  rozwijany jest również m.in. centralny system do obsługi zgłoszeń pochodzących od użytkowników aplikacji, czy też innowacyjne metody ich klasyfikowania i automatycznego procesowania bazujące na uczeniu maszynowym.

Inżynieria w Warszawie inwestuje w zaawansowane metody weryfikacji tożsamości użytkowników w formule "na żywo", dzięki czemu non stop podwyższane są standardy bezpieczeństwa. Warszawski hub współtworzą również programiści mobilni, a także specjaliści od systemów transakcyjnych i płatności.  

Bolt działa w Polsce od 2017 roku i jest obecny ze swoimi usługami w ponad 60 miastach. Tylko w tym roku firma uruchomiła usługi przewozu taksówkami w 4 miastach, wprowadziła hulajnogi elektryczne do 20 nowych miast, rowery elektryczne w Bydgoszczy, Olsztynie, Krakowie i Warszawie oraz usługi q-commerce w 5 lokalizacjach.

Bolt rośnie po pandemii

Bolt ogłosił, że czterokrotnie zwiększył swoją działalność od początku pandemii, odnotowując w lipcu tego roku najbardziej udany miesiąc w historii.

- Pandemia była największym szokiem ekonomicznym, więc osiągnięcie takich kamieni milowych jak 100 milionów klientów i rozwinięcie działalności w ponad 500 miastach to osiągnięcia, z których jesteśmy naprawdę dumni. Musimy jednak stąpać twardo po ziemi - rosnące poziomy inflacji i stóp procentowych będą miały wpływ na wszystkie przedsiębiorstwa, ale naszą mocną stroną jako firmy zawsze była dyscyplina w tym, jak i gdzie inwestujemy nasze zasoby. Nasza kultura rozważnych wydatków pomogła nam wyjść z pandemii na mocnej pozycji i jesteśmy przekonani, że to samo nastawienie pomoże nam przezwyciężyć obecne wyzwania gospodarcze - mówi Markus Villig, CEO i założyciel Bolt.

W skali globalnej Bolt potroił liczbę swoich klientów do ponad 100 milionów od początku 2020 roku, dodał do platformy ponad 2 miliony nowych kierowców i ponad dwukrotnie zwiększył liczbę pracowników do ponad 3000. Firma otworzyła również kilka nowych biur w ciągu ostatniego roku, w tym huby inżynieryjne w Berlinie i Nairobi, a teraz otwiera nowe biuro nad Wisłą.

Dołącz do dyskusji: Bolt otwiera w Polsce hub technologiczny

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl