SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Bolt wprowadza obowiązkowe szkolenia dla kierowców. Nowe zasady społeczności

Aplikacja przewozowa Bolt wprowadza obowiązkowe szkolenia dla kierowców, których celem ma być podnoszenie bezpieczeństwa pasażerów i pasażerek. Kurs organizowane są we współpracy z fundacją Feminoteka.

Na przestrzeni ostatnich miesięcy w mediach pojawiały się informacje o napaściach na tle seksualnym na pasażerki popularnych aplikacji przewozowych. Rzecznik Prokuratury Regionalnej w Warszawie w rozmowie z PAP w maju tego roku podkreślił, że zjawisko dotyczące przestępstw popełnionych przez kierowców działających w oparciu o aplikacje mobilne zaczęło występować na początku 2021 roku, ale były również pojedyncze przypadki w 2020 roku.

"Tylko od września 2021 roku w warszawskich prokuraturach zarejestrowano około 20 postępowań, których przedmiotem są czyny zakwalifikowane przez prokuratorów, jako przestępstwo zgwałcenia, doprowadzenia do poddania się innej czynności seksualnej, bądź też wykorzystania bezradności ofiary wynikającej m.in. z upojenia alkoholowego, a następnie doprowadzenia jej do obcowania płciowego, bądź poddania się innej czynności seksualnej" - zaznaczył prokurator Marcin Saduś.

Bolt szkoli kierowców

W związku z podnoszeniem bezpieczeństwa w przejazdach taksówkami, platforma przewozowa Bolt wprowadza obowiązkowe szkolenia dla kierowców, opracowane we współpracy z fundacją Feminoteka.

Każdy kierowca korzystający z aplikacji Bolt musi obowiązkowo przejść szkolenie a następnie zdać test, aby móc kontynuować współpracę z aplikacją. Szkolenia dostępne są w 5 wersjach językowych.  Webinar obejmuje podstawy z zachowania w ramach relacji pasażer-kierowca, tłumaczy jakie zachowania są absolutnie niedopuszczalne oraz z jakimi konsekwencjami należy się liczyć w przypadku ich złamania.

Szkolenie zostało opracowane we współpracy z fundacją Feminoteka i jest pierwszym z przynajmniej dwuczęściowego cyklu webinarów.

- Bezpieczeństwo osób korzystających z aplikacji Bolt jest dla nas priorytetem. Opublikowane dzisiaj szkolenie edukacyjne to kolejny krok, dzięki któremu podróże za pomocą aplikacji Bolt będą przebiegały komfortowo i bezpiecznie. Jednocześnie aktualnie testujemy rozwiązania technologiczne, które dodatkowo wzmocnią bezpieczeństwo pasażerów i kierowców - mówi Paweł Kuncicki, country manager Bolt w Polsce.

Jednocześnie firma opublikowała zasady poprawnego zachowania pasażerów i kierowców, zebrane w formie Standardów Społeczności Bolt. Znajdują się w nim pogłębione informacje o kodach kulturowych, nieprawidłowych zachowaniach i przemocy seksualnej, a także konsekwencjach związanych z popełnianiem przestępstw związanych z przemocą seksualną. Standardy społeczności zostaną na stałe wpisane do regulaminów obowiązujących wszystkich użytkowników aplikacji Bolt, a ich nieprzestrzeganie może skutkować stałym usunięciem z aplikacji.

Dołącz do dyskusji: Bolt wprowadza obowiązkowe szkolenia dla kierowców. Nowe zasady społeczności

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
a
a w jakich to wersjach językowych przygotowano owe szkolenia?
odpowiedź