SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Poczta Polska przyjęła 150 tys. wniosków o bon na telewizor lub dekoder do nowego standardu naziemnej tv

Poczta Polska informuje, że w ciągu dwóch miesięcy przyjęła ponad 150 tys. wniosków o dofinansowanie kupna dekodera lub telewizora do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej w nowym standardzie DVB-T2/HEVC. Bony w postaci kodów wydawane są od 21 marca, ale największe zainteresowanie oferta przeżywa od kilku tygodni, gdy placówki w całej Polsce przyjmują niemal 5 tys. wniosków dziennie.

fot. poczta polskaArticle

Wnioskować o świadczenie na zakup odbiornika cyfrowego umożliwiającego odbiór telewizji naziemnej w wersji DVB-T2/HEVC, można przez internet (na stronie gov.pl), albo w placówkach Poczty Polskiej w całym kraju. Jak informuje Poczta - zdecydowanie większym wzięciem cieszy się ten drugi sposób. 

- Polacy chętnie odwiedzają placówki pocztowe i składają wnioski o dofinansowanie do zakupu odbiornika. Nasi pracownicy pomagają w wypełnieniu niezbędnych dokumentów oraz przekazują bon w postaci kodu, który można wykorzystać w sklepach biorących udział w akcji. Dziennie obsługujemy ok. 5 tys. wniosków, zatem na dniach możemy przekroczyć próg 200 tys.  – informuje Daniel Witowski, rzecznik prasowy Poczty Polskiej.

Polska przechodzi na DVB-T2/HEVC

Poczta obsługuje wnioski o dofinansowanie zakupu odbiornika cyfrowego w związku ze zmianą standardu nadawania naziemnej telewizji cyfrowej. Dofinansowanie do zakupu odbiorników cyfrowych uzależnione jest od rodzaju odbiornika i wynosi 250 zł w przypadku telewizora i 100 zł w przypadku dekodera.

W Polsce przejście ze standardu DVB-T na DVB-T2/HEVC odbywa się regionalnie, w czterech etapach. Pierwsze przełączenia rozpoczęły się 28 marca w województwach dolnośląskim i lubuskim. Ostatnie przełączenie nastąpi 27 czerwca. Zakup odbiorników jest możliwy już w ponad 2600 punktów sprzedaży zlokalizowanych w całej Polsce. To m.in. popularne sieci ze sprzętem RTV-AGD, takie jak MediaMarkt, RTV Euro AGD, Mediaexpert, Neonet, ale też platformy aukcyjne (Allegro).

Pierwszy etap - od 28 marca 2022 r. – dotyczył województw dolnośląskiego i lubuskiego. Drugi etap - od 25 kwietnia 2022 r. - województw: kujawsko-pomorskiego, pomorskiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego, trzeci - od 23 maja 2022 r. – łódzkiego, małopolskiego, opolskiego, podkarpackiego, śląskiego, świętokrzyskiego, zaś czwarty, od 27 czerwca 2022 r. - województw: lubelskiego, mazowieckiego, podlaskiego, warmińsko-mazurskiego.

Dołącz do dyskusji: Poczta Polska przyjęła 150 tys. wniosków o bon na telewizor lub dekoder do nowego standardu naziemnej tv

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Pawel
Na rynku są różne tunery kiepskie i w miarę dobre.Akurat tego,który chciałbym jest niedostępny a szajsu nie kupię.
odpowiedź
User
Finał
Bardzo miło, że ludzie tak masowo się zgłaszają do płacenia abonamentu :)
odpowiedź
User
Check
Bardzo miło, że ludzie tak masowo się zgłaszają do płacenia abonamentu

Uchylasz się przed płaceniem abonamentu?
odpowiedź