SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Bram Schot zostanie prezesem koncernu Audi AG

Z dniem 1 stycznia 2019 roku stanowisko prezesa koncernu motoryzacyjnego Audi AG obejmie Bram Schot, który od czerwca br. pełnił tę funkcję tymczasowo. Zastąpił wówczas aresztowanego Ruperta Stadlera.

Article

Rada Nadzorcza Audi AG wybrała Brama Schota na stanowisko prezesa zarządu, które formalnie obejmie 1 stycznia 2019 roku.

Schot sprawował tymczasowo funkcję prezesa od czerwca br. po tym jak aresztowano dotychczasowego szefa koncernu, Ruperta Stadlera.  Ten został zatrzymany i osadzony w areszcie śledczym w związku z aferą Dieselgate - oszukiwaniem przy pomiarze emisji spalin w silnikach dieslowskich montowanych w samochodach koncernu Volkswagen, który jest m.in. właścicielem marki Audi.

Oprócz obowiązków prezesa zarządu, Bram Schot czasowo kontynuował będzie również swe zadania członka zarządu odpowiedzialnego ze sprzedaż i marketing.

- Wyznaczając nowego prezesa zarządu kładziemy podwaliny pod przyszłość Audi. Jako pełniący obowiązki prezesa, Bram Schot w ostatnich miesiącach wykonał przekonywującą pracę. W swoim zespole dokonuje znaczących kulturowych zmian i skutecznie radzi sobie z obecnymi wyzwaniami. Mając silny mandat wykonawczy jeszcze bardziej przyspieszy transformację firmy i poprowadzi cztery pierścienie do kolejnych sukcesów - powiedział dr Herbert Diess, przewodniczący Rady Nadzorczej Audi AG i prezes Grupy Volkswagen.

Peter Mosch, zastępca przewodniczącego rady nadzorczej i szef rady zakładowej Audi dodał:- Pracownicy oczekują przejrzystości na szczytach firmy. Dlatego my, przedstawiciele zatrudnionych, jesteśmy zobowiązani do jak najlepszego wykonania naszej pracy i do powołania Brama Schota na stanowisko prezesa zarządu Audi AG. W czasie gdy Bram Schot był pełniącym obowiązki prezesa pokazał, że może nadać impetu nowemu startowi, o który apelowaliśmy i który zapoczątkowaliśmy. Teraz nowy prezes musi kontynuować tę drogę i poprowadzić Audi z powrotem na szczyt. Tego właśnie oczekują pracownicy.

W skład koncernu Audi AG oprócz marki Audi wchodzą również takie brandy, jak Ducati, Lamborghini i Italdesign Giugiaro.

Bram Schot członkiem zarządu ds. sprzedaży i marketingu w Audi AG został we wrześniu 2017 roku. Poprzednio, od roku 2012, odpowiedzialny był za sprzedaż i marketing w randze członka zarządu marki Volkswagen Samochody Użytkowe. Do Grupy Volkswagen przeniósł się w roku 2011 z Mercedes-Benz Italia, gdzie był prezesem i dyrektorem generalnym. W Grupie Volkswagen na początku odpowiedzialny był za projekty strategiczne w obszarze sprzedaży.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Bram Schot zostanie prezesem koncernu Audi AG

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl