SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

BRE Bank chce rosnąć szybciej niż rynek kredytów dla firm

BRE Bank oczekuje, że wzrost kredytów i depozytów dla przedsiębiorstw w całym sektorze sięgnie 4-5% w 2012 roku. Celem banku jest dwukrotnie szybszy wzrost w kredytach i zrealizowanie oczekiwanego rynkowego wzrostu w depozytach, poinformował członek zarząd odpowiadający za klientów korporacyjnych Przemysław Gdański.

BRE Bank chce rosnąć szybciej niż rynek kredytów dla firm

"Mamy szacunek jednocyfrowego, 4-5-proc. wzrostu w kredytach korporacyjnych, czyli mniej niż w ubiegłym roku. W naszym przypadku wzrost będzie wyższy niż średnia rynkowa, nawet dwukrotnie. W depozytach trzymamy się naszego udziału w rynku i te wzrosty dla rynku i dla nas będą podobne jak w kredytach"- powiedział Gdański na spotkaniu z dziennikarzami.

Bank podał, że w II połowie tego roku i w 2013 roku spodziewa się osłabienia dynamiki kredytów korporacyjnych ze względu na koniec projektów infrastrukturalnych na Euro 2012 oraz zacieśnienie fiskalne oraz ograniczony napływ funduszy unijnych.

Udział BRE Banku w rynku kredytów korporacyjnych wyniósł 6,8%, zaś w rynku depozytów przedsiębiorstw 9,9% na koniec 2011 r.

BRE Bank planuje utrzymanie pozycji rynkowej w segmencie dużych firm.

"Segment, który nas najbardziej interesuje, to duże firmy o obrotach 500 mln zł rocznie. Na nie bardzo mocno stawiamy, zarówno jeśli chodzi on kwestie finansowania, jak i emisji obligacji korporacyjnych" - powiedział Gdański.

Gdański ocenia, że ten rok przyniesie dalsze wzrosty na rynku obligacji korporacyjnych. Banki, dążąc do zmiany struktury bilansu będą, w jego ocenie, próbowały wprowadzić swoich klientów na rynek dłużny.

BRE Bank jest graczem nr 2 na rynku organizatorów długoterminowych obligacji korporacyjnych z udziałem w rynku na poziomie 20%. Wartość papierów dłużnych wyemitowanych przez instytucje finansowe, przedsiębiorstwa i jednostki samorządu terytorialnego wyniosła ok. 97,5 mld zł na koniec 2011 r.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: BRE Bank chce rosnąć szybciej niż rynek kredytów dla firm

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl