SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ruszył cykl multimedialnych reportaży „Brexitowe dylematy” na Wyborcza.pl

Od poniedziałku, 25 marca br. „Gazeta Wyborcza” (Agora) ruszyła z cyklem multimedialnych reportaży „Brexitowe dylematy” na Wyborcza.pl. Na swoich łamach przedstawi dwanaście historii w serii rozmów z imigrantami z krajów Unii Europejskiej w Wielkiej Brytanii.

Biura redakcji „Gazety Wyborczej” w WarszawieArticle

Przez kilka kolejnych dni, codziennie rano w serwisie Wyborcza.pl będzie opublikowany nowy wideoreportaż, w którym dziennikarze „Gazety Wyborczej” będą rozmawiać z obywatelami z Polski, Francji, Włoch i Bułgarii, mieszkającymi w Wielkiej Brytanii. W swoich wywiadach spytają o Brexit i to, jakie będzie mieć skutki dla rozmówców, oraz jak może zmienić ich lany.
 
Pierwszy odcinek „Po referendum wysłałem 4 kg dokumentów, by dostać obywatelstwo” ukazał się w poniedziałek, 25 marca br. i opowiada o Łukaszu Żeleznym. Polak od 11 lat mieszka w Londynie, gdzie prowadzi własną firmę zajmującą się online marketingiem. Krótko po głosowaniu za wyjściem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej wystąpił o brytyjskie obywatelstwo i opowiada o formalnościach i procedurach tego działania.

Autorami reportażu są dziennikarze „Gazety Wyborczej” Maciej Czarnecki oraz Mikołaj Kuras.

Finansowanie z Funduszu Wyszehradzkiego

Seria „Brexitowe dylematy” została sfinansowana ze środków Funduszu Wyszehradzkiego w ramach projektu grantowego „V4 Youth and Migration from Many Angles”, który realizują „Gazeta Wyborcza”, czeskie czasopismo „Respekt” oraz dzienniki „Dennik N” ze Słowacji i „Nepszava” z Węgier.

W ramach projektu „Gazeta Wyborcza” jest również współorganizatorem cyklu debat z udziałem ekspertów, dotyczących migracji w Europie i do Europy. Pierwsza debata miała miejsce 5 marca br. w Toruniu, w ramach której rozmawiano o zbliżającym się brexicie. Kolejne debaty są planowane w najbliższych miesiącach w Warszawie, Gdańsku oraz Krakowie.

Według danych ZKDP w ub.r. średnia sprzedaż ogółem „Gazety Wyborczej” wynosiła 94 527 egz., o 14,8 proc. mniej niż rok wcześniej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Ruszył cykl multimedialnych reportaży „Brexitowe dylematy” na Wyborcza.pl

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl